Tu jesteś > PSP > Świetlica wydarzenia > ZIMOWE ZABAWY NA ŚNIEGU

Na dworze jest mroźno… mamy porę roku zimę. Podczas zajęć świetlicowych uczniowie rozmawiali o tym, dlaczego lubią zimę i jak bezpiecznie spędzać wolny czas podczas zimowych szaleństw.  Dzieci uwielbiają zimę, a w szczególności kiedy jest dużo białego puchu. Zabawy na śniegu sprawiają im dużo radości i nie ma mowy wtedy o nudzie. Zabawy ruchowe na świeżym powietrzu są najbardziej lubianą przez dzieci formą spędzania wolnego czasu. Wychowawcy świetlicy chcąc zapewnić swoim wychowankom odpowiednią ilość ruchu i świeżego powietrza, powinni nawet w zimowe dni wychodzić z nimi na zewnątrz, tym bardziej że zima to wspaniały czas na aktywną zabawę na powietrzu. Kto nie lubi jazdy na sankach, nartach czy łyżwach, albo rzucania się śnieżkami czy lepienia bałwana?