Tu jesteś > PSP > Świetlica wydarzenia > Bezpieczne ferie – zajęcia profilaktyczne w świetlicy szkolnej

W związku ze zbliżającymi się feriami, w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia pod hasłem „Bezpieczne i zdrowe ferie zimowe”, których celem było zapoznanie dzieci z zasadami bezpiecznego zachowania podczas zabaw zimowych oraz wyrobienia u uczniów odpowiedzialności za bezpieczeństwo swoje i innych osób, a także propagowanie zdrowego i aktywnego sposobu spędzania czasu podczas zimowego odpoczynku.
Uczniowie obejrzeli film edukacyjny o bezpiecznych zabawach na śniegu i lodzie, uczestniczyli w zabawach utrwalających bezpieczne zachowania podczas zimowego wypoczynku, pokazywali m.in. znane zabawy zimowe. Wykonywali też tematyczne prace plastyczne. Wspólnie powstał „Kodeks Bezpiecznych Ferii” oraz gazetka ścienna „Bezpieczne ferie”. Dzieci rozmawiały o tym, jak uniknąć zagrożeń i bezpiecznie wypoczywać w czasie wolnym od zajęć szkolnych oraz jakich zasad przestrzegać podczas zabaw. Czas ferii jest bardzo radosny i pełen zabawy, ale trzeba pamiętać, by spędzić go rozważnie i pamiętać o niebezpieczeństwach, które mogą czyhać podczas beztroskich zabaw.