Tu jesteś > PSP > Aktualności szkoła podstawowa > BEZPIECZNE FERIE Z POLICJANTAMI KPP KRAŚNIKU DLA UCZNIÓW KLAS 1-3

W ramach działań “Bezpieczne Ferie 2024”, kraśniccy policjanci spotkali się z uczniami aby przekazać dzieciom cenne informacje o bezpieczeństwie podczas zimowego wypoczynku. W trakcie zajęć edukacyjno-profilaktycznych omówiono zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz właściwego zachowania podczas ferii zimowych. 24 stycznia br.policjanci –  asp. Paweł Cieliczko – rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku oraz sierżant sztabowy Monika Baran przeprowadzili zajęcia w świetlicy  dla uczniów klas I-III . Mundurowi podczas spotkania, zwrócili szczególną uwagę na niebezpieczne sytuacje związane z ruchem drogowym. Wspomnieli o niebezpiecznych sytuacjach, które często są przyczyną wypadków m.in. wybieganie na jezdnię zza przeszkody i przed nią, przejście w miejscu niedozwolonym oraz niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej. Policjanci podkreślili, że świadomość i przestrzeganie tych zasad są kluczowe dla bezpieczeństwa wszystkich pieszych. Funkcjonariusze przestrzegali przed zdarzeniami, które mogą mieć miejsce podczas zimowych zabaw takimi jak wchodzenie na zamarznięte zbiorniki wodne i rzucanie śnieżkami w pojazdy. Mundurowi podkreślili również, że podczas jazdy na sankach, nartach lub łyżwach należy korzystać z kasku ochronnego. Spotkanie zakończyło się przypomnieniem, że bezpieczne ferie to nie tylko odpowiedzialne zachowanie na drogach, ale również rozwaga i ostrożność podczas wszelkich form zabawy i wypoczynku. Policjanci apelowali do dzieci o przestrzeganie tych zasad, dbając o bezpieczeństwo własne i bezpieczeństwo innych. Na koniec spotkania wszystkim dzieciom wręczyli odblaski. To bardzo ważne, aby najmłodsi mieli świadomość zagrożeń, które mogą je spotkać podczas zimowych zabaw. Wszyscy zgodnym chórem wznieśli okrzyk  ,,Bezpieczne ferie”  podnosząc odblaski        w górę.