Tu jesteś > PSP > Aktualności z gimnazjum > XV OGÓLNOPOLSKI KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO DLA GIMNAZJALISTÓW

Dnia 18 listopada 2016 roku odbył się w naszej szkole etap szkolny XV Ogólnopolskiego Konkursu dla Gimnazjalistów organizowanego przez Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego i Instytut Goethego w Warszawie. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych, a jego celem jest motywowanie do uczenia się języka niemieckiego, zainteresowanie uczniów kulturą niemieckiego obszaru językowego oraz pogłębianie wiedzy w tym zakresie oraz podnoszenie poziomu umiejętności językowych młodzieży.

Uczniowie otrzymali do rozwiązania test składający się z części leksykalno – gramatycznej i części sprawdzającej rozumienie tekstu czytanego. Zadania określone były na poziomie A2 wg europejskich poziomów osiągnięć językowych zalecanych przez Radę Europy.

W etapie szkolnym wzięło udział 5 uczniów. Czworo uczniów zakwalifikowało się do etapu regionalnego, ponieważ uzyskali 75% punktów możliwych do zdobycia w etapie szkolnym:

Madras Mikołaj (3a)
Zapalska Magdalena (3f)
Szabat Sebastian (3e)
Ślusarz Zuzanna (1a)

Uczniowie wezmą udział w etapie regionalnym 5 stycznia 2017 roku w Lublinie.
Wszystkim uczniom gratulujemy i trzymamy kciuki!

Małgorzata Biskup
Monika Hatłas