Tu jesteś > PSP > Aktualności > XV Wojewódzki Turniej Wiedzy o Świętym Janie Pawle II

Jan Paweł II Odnowiciel Ziemi

Konkurs odbył się 18 maja 2022r po raz piętnasty. Honorowy patronat objęli: Arcybiskup Stanisław Budzik, Lubelski Kurator Oświaty Pani Teresa Misiuk oraz Burmistrz Miasta Kraśnik Pan Wojciech Wilk. Celem turnieju było uczczenie pamięci o Świętym Janie Pawle II, krzewienie nauczania Świętego Jana Pawła II i wskazanie na właściwe wzorce i postawy etyczne. Konkurs ma formę turnieju (cztero osobowe drużyny – reprezentują jedną szkołę)

i jest adresowany dla uczniów Szkół Podstawowych i Ponadpodstawowych. W tym roku gościliśmy 12 drużyn: SP nr 1 Kraśnik, SP nr 5 Kraśnik, Szkoła Społeczna Kraśnik, SP Rudnik Szlachecki, SP Wilkołaz, SP Annopol, LO Nałęczów, „Górka” Kraśnik, Technikum Kraśnik nr 3, LO kraśnik nr 3, ZDZ Kraśnik.

Nagrody zostały ufundowane przez Pana Burmistrza Miasta Kraśnik. Wszyscy uczestnicy dostali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe.

W kategorii Szkół Podstawowych I miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa w Rudniku Szlacheckim, II miejsce Szkoła Podstawowa nr 1 w Kraśniku, a III miejsce ZPO nr 2 Kraśnik.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy szerokiej wiedzy i zdobytych miejsc.

Podczas posumowania części konkursowej i wręczaniu nagród naszą uroczystość swoją obecnością zaszczycili: Ksiądz Biskup Adam Bab, Burmistrz Miasta Kraśnik Pan Wojciech Wilk, Lubelskiego Kuratora Oświaty reprezentowała Pani Wioletta Czochór, Ksiądz Dziekan Jerzy Zamorski oraz Pani Dyrektor Monika Hatłas. Część artystyczną przygotowała Pani Joanna Żurek z chórem dzieci z naszej szkoły, dekoracje wykonała Pani Krzysztofa Stec, pytania do konkursu ułożyła Pani Marzena Pomykalska, a za zorganizowanie i przeprowadzenie konkursu byli odpowiedzialni: Ksiądz Mateusz Stawecki i Mariola Gałkowska.