Tu jesteś > PSP > Aktualności z gimnazjum > Szkolny Konkurs „PORA NA LEKTORA”

26 kwietnia 2017 roku w bibliotece odbył się szkolny etap Miejskiego Konkursu dla gimnazjalistów „PORA NA LEKTORA”. Wzięło w nim udział 13 uczniów naszego gimnazjum. Głównym celem konkursu jest promocja czytelnictwa, propagowanie idei pięknego czytania, kultury słowa, autoprezentacji.

Po wysłuchaniu lektorów: Zuzanny Ślusarz  z kl. 1a, Dominiki Grządki z kl. 1c, Martyny Kaszy z kl. 1d, Wiktorii Racławskiej z kl. 1d, Karoliny Kulpy z kl. 1e, Alicji Żurek z kl. 1e, Aleksandry Olszyńskiej z kl. 1f, Gabrieli Maksim z kl. 1f, Dagmary Węcławskiej z kl. 2a, Zuzanny Pomykalskiej z kl. 2b, Pauliny Zdybel z kl. 2b, Natalii Nowickiej z kl. 2d, Katarzyny Staruch z kl. 3e.

Jury wyłoniło 5 laureatów, którzy wezmą udział w kolejnym etapie Konkursu.

I miejsce – Alicja Żurek kl. 1e

II miejsce – Paulina Zdybel kl. 2b

III miejsce – Wiktoria Racławska kl. 1d

Wyróżnienia:

Dominika Grządka kl. 1c

Zuzanna Pomykalska kl. 2b

Finałowy etap Konkursu odbędzie się 30.05.2017 r. o godz. 10.00 w bibliotece szkolnej PG nr1 im Szarych Szeregów w Kraśniku.

Gratulujemy  i życzymy powodzenia w kolejnym etapie.

Organizatorki: Alicja Dziedzic, Elżbieta Surdacka