Tu jesteś > PSP > Aktualności szkoła podstawowa > IX SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI DLA KLAS IV-VIII

22 kwietnia 2022 roku odbył się konkurs recytatorski IX Szkolny Konkurs Recytatorski pod hasłem „Przyroda słowem malowana,  dla kl. 4-8 zorganizowany przez panie: Alicję Dziedzic, Iwonę Marcinkowską–Sobótek, Annę Wielebę.

Główne cele konkursu  to: zainteresowanie uczniów poezją, rozwijanie zdolności recytatorskich i aktorskich, kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego, prezentacja umiejętności uczniów, uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze.

W konkursie wzięło udział 8 uczniów. Dzieci miały możliwość wyboru wiersza o tematyce związanej z przyrodą.

Pani Alicja Dziedzic, nauczyciel bibliotekarz, uroczyście powitała uczestników, zapoznała uczestników, publiczność i gości  z celami konkursu. O wynikach zdecydowało czteroosobowe jury, w skład, którego weszły panie: p. Anna Bartnik nauczyciel  ZPO nr 2  p. Agnieszka Płatek  dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Stróży p. Stanisława Wnuk nauczyciel –bibliotekarz ZS nr 2 w Kraśniku, p. Edyta Zapalska nauczyciel  ZPO nr 2. Recytację oceniano stosując pięciostopniową  skalę (1–5). Na ocenę miały wpływ następujące elementy: dobór repertuaru, poprawność dykcyjna, interpretacja utworu i ogólny wyraz artystyczny. Swoja obecnością zaszczyciła zebranych Pani Wicedyrektor Agnieszka Kamińska.

Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Przewodnicząca jury, pani Agnieszka Płatek podziękowała uczestnikom za występy i ogłosiła wyniki konkursu.

Członkowie jury wyłonili uczniów, którzy zajęli zwycięskie  miejsca : pierwsze, drugie i trzecie.

Zwycięzcy konkursu  :

I miejsce – Zuzanna Malinowska, kl. 4b

II miejsce – Lena Sokal, kl. 4b

III miejsce – Bartłomiej Sarzyński , kl. 5b

Te osoby otrzymały nagrody książkowe i dyplomy, natomiast pozostali uczestnicy  dyplomy.

Gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.