Tu jesteś > PSP > Aktualności szkoła podstawowa

Aktualności szkoła podstawowa

1.Organizatorzy- Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika

2.Cele:

– propagowanie wiedzy na temat sztuki renesansowej ,

– zachęcanie do gry na instrumentach,

– wdrażanie do współzawodnictwa,

– zachęcanie do ciekawego i rozijającego spędzania wolnego czasu.

3. Forma konkursu.

Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 2-5 i klasy 6-8.

Polega na wykonaniu na dowolnym instrumencie jednej z podanych melodii Mikołaja Gomółki i Mikołaja z Krakowa, pochodzących z pierwszego polskiego śpiewnika – Melodie na Psałterz Polski i Tabulatury organowej Jana z Lublina.

4. Terminy konkursu.

Konkurs odbywa się  w dniach 15.02.23- 25.02.23. Należy zagrać jedną z podanych melodii przed swoją klasą, w czasie lekcji muzyki. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w czasie uroczystości Święta Patrona Szkoły- Mikołaja Kopernika.

Lista utworów:

W dniach od 10 do 12 stycznia odbyło się w bibliotece szkolnej ogłoszenie wyników i rozdanie pamiątkowych nagród za 2 konkursy : „Najładniejsza zakładka do książki oraz „Moja ulubiona książka”- lapbook.


W obu konkursach liczny udział wzięli uczniowie z klas 1-3. Ich piękne prace, w wykonanie których włożyli wiele serca, były dowodem na to, że czytanie książek jest nadal jednym z ulubionych zajęć dzieci. Prezentacja wykonanych prac w bibliotece szkolnej nie tylko upiększyła wystrój wnętrza ale również , mamy nadzieję, zachęciła odwiedzających do wypożyczania i czytania książek.


Oto wyniki konkursów:

Konkurs na lapbook pt. „ Moja ulubiona książka”


I miejsce: Bagiński Mikołaj – kl. 2a , Rola Szymon – kl. 2a
II miejsce : Bednarczyk Nikola – kl. 2c Karasiewicz Klara – kl. 2c

III miejsce: Koguc Liwia – kl. 2a


Wyróżnienia otrzymali:
Klasa 1a: Broniec Julia, Rolnik Julia
Klasa 1c: Nowak Kornelia
Klasa 2a:Daniel Maja, Guściora Nataniel
Klasa 2c: Leśniak Noemi, Pietrzyk Aleksandra, Jasińska Milena, Furmańczyk Filip, Czajka Jan, Zięba Maciej, Zdybicka Emilia, Koba Maciej, Bok Zofia, Rajszczak Julia, Kulesza Dagmara, Maj Nikola.

Konkurs na najładniejszą zakładkę do książki
I miejsce:
Dziadura Gabriel – kl. 1a
Guściora Nataniel – kl. 2a
Rola Szymon – kl. 2a

Wyróżnienia otrzymali:
Klasa 1a: Kudła Fryderyk, Sokołowski Michał.
Klasa 1b: Malinowski Mateusz, Magier Antoni
Klasa 1c: Lipniacka Marcelina, Skibiński Antoni, Kolasa Kuba.
Klasa 2a: Wysocka Maja
Klasa 2b: Lipowa Zofia
Klasa 3a: Sidor Alicja, Janiec Julia, Kazula Batosz.
Klasa 3b: Łocek Zuzanna, Trela Aleksandra, Maja Skóra,Dębniewski Jan, Gremlas Michał

Gratulujemy!

Czytaj więcej