Tu jesteś > PSP > Aktualności szkoła podstawowa

Aktualności szkoła podstawowa

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych to święto, które zostało ustanowione w 1999 roku przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego. Najpierw był to jeden dzień, a od 2008 roku  cały miesiąc październik. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę książki w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych oraz rolę biblioteki w życiu szkoły. 

Czytaj więcej

28 września obchodzony jest Światowy Dzień Jabłka, natomiast 10 października – Światowy Dzień Drzewa. W naszej szkole 13 października połączyliśmy te dwa święta i założyliśmy ubrania koloru zielono-brązowego, symbolizującego drzewo oraz jedliśmy duuuużo zdrowych jabłek. Na lekcjach wykonywaliśmy prace plastyczne, rozmawialiśmy o tym, co możemy dać przyrodzie, by była dla nas cudowna każdego dnia.

Czytaj więcej

12 października uczniowie klas czwartych wybrali się na wycieczkę w Góry Świętokrzyskie. Jednym z punktów programu było wejście na górę Święty Krzyż. Była to świetna okazja do podziwiania piękna jesiennych drzew Świętokrzyskiego Parku Narodowego w tygodniu, w którym obchodzony jest Dzień Drzewa. Kolejnymi atrakcjami wycieczki było zwiedzanie Jaskini Raj oraz ruin zamku Krzyżtopór w Ujeździe.

Krótką prezentację można obejrzeć pod linkiem:

https://gopro.com/v/4yM1yn9G70EP4

3 października w Centrum Kultury i promocji w Kraśniku odbyło się wręczenie nagród laureatom konkursu ,, Pszczoła to skarb „.

Wyróżnienia w I kategorii wiekowej dostały : Maria Rolnik, Maria Czyż, Julia Dyguś, Weronika Gremlos, Alicja Iżycka.

Wyróżnienia w II kategorii wiekowej otrzymali: Daria Hałabiś, Kamil Iwanicki, Maciej Nowak i Maksymilian Welman.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzscom!