Tu jesteś > PSP > Aktualności szkoła podstawowa

Aktualności szkoła podstawowa

 

                                                                      

klasa 3a wych. p. Maryla Bartnik

klasa 2a wych p. Anna Siewielec

grupa biblioteczna

grupa biblioteczna

Zakończyła się III edycja Lubelskiego Projektu Edukacyjnego „Nie jestem sam – pomagam” wspierającego rozwój społeczno- emocjonalny dzieci.

Klasy  2a,  3a oraz grupa biblioteczna w liczbie 14 dziewczynek z klas: 2b, 2c, 3a oraz 3b uczestniczyły w realizacji 4 modułów, które krok po kroku wprowadzały uczniów w świat i problemy dzieci  chorych i niepełnosprawnych. Konkretne działania jak: przygotowywanie kartek z życzeniami zdrowia, zbiórka artykułów papierniczych, wizyta w miejscowym szpitalu, wykonanie prac plastycznych i ich sprzedaż na szkolnym kiermaszu charytatywnym  zakończyły się konkursem plastycznym. Przekazaliśmy na konto Stowarzyszenia Karoli kwotę 902 zł. Za zgromadzone w wyniku działania Projektu pieniądze, zakupiono nowoczesny sprzęt do dwóch szpitali.  Niektóre z 15 prac wybranych spośród biorących udział w Projekcie zostało umieszczonych w kolorowance przygotowanej i wydrukowanej dla chorych dzieci przez organizatorów Projektu. W podziękowaniu wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy a autorki wybranych prac otrzymają dodatkowo w/w kolorowanki oraz  drobne upominki. 

Wszystkim  serdecznie dziękujemy za udział w Projekcie, zaangażowanie  oraz włożony wysiłek dla dobra chorych dzieci. 

1 rząd: prace klasy 3a 2 rząd: prace klasy 2a 3 rząd: prace grupy bibliotecznej

Zapraszamy do obejrzenia filmu podsumowującego III edycję Projektu przygotowanego przez Organizatorów. Znajdziecie tam nas:)

https://www.stowarzyszeniekaroli.pl/?p=2480

 

Kolejną bajką jaka posłuchali i obejrzeli nasi najmłodsi z przedszkola była bajka z Iranu o Leili, ślepym królewiczu i Rajskiej Róży. Bajkę przedstawiły uczennice z klasy 5a: Martyna Bocian- Leila, Patrycja Chmura- Królewicz, Nina Krajka- tata Leili, Emilia Rudna- mama królewicza, Natalia Góra – Rajska Róża, Dominika Gęca – straszny Dew,  oraz Oliwier Jezierski z klasy 5c jako narrator..  Grupy : Zajączki, Sówki i Biedronki poznały historię o pięknej Leili, która zapragnęła mieć Rajską Różę i ją dostała. Postanowiła ją zachować tylko dla siebie ale gdy trzeba było ją poświęcić dla dobra kogoś innego, nie zawahała się ani chwili. Otrzymała w darze dużo więcej bo miłość i szczęście u boku królewicza. I tak już przedszkolaki się uczą że dobrem i pięknem  trzeba się dzielić a w zamian my również jesteśmy obdarowywani.

 

Ogłoszony w grudniu ubiegłego roku konkurs czytelniczy „Dzienniczek moich ulubionych książek” już rozstrzygnięty. Na zaproszenie opisywania swoich ulubionych książek odpowiedziało 7 osób z klas 2 i 3.  Ilość nie znaczy jakość. Prace były bardzo ciekawe i świadczą o talentach pisarskich i plastycznych naszych uczniów. Z pewnością tych, którzy lubią czytać jest dużo więcej, jednak tylko nieliczni zdobyli się na wysiłek udokumentowania tego, co będzie stanowić , jak myślimy, miłą pamiątkę z dzieciństwa. Wysiłek, który został oczywiście nagrodzony pamiątkowymi dyplomami i podziękowaniami, ocenami z języka polskiego i nagrodami rzeczowymi.

Jury przyznało następujące miejsca:

I miejsce: Hubert Pietraś – kl 2a   oraz Liwia Koguc – kl. 3a

II miejsce: Maria Rolnik – kl 2a

III miejsce Zofia Lipowa- kl.3b

Ponadto podziękowania otrzymali:

Milena Górecka- kl2b

Dominika Pęk- kl.2b

Maja Daniel- kl.3a

Wszystkim wspaniałym Dziennikarzom  🙂  gratulujemy i zachęcamy do dalszej twórczości. 🙂

Zapraszamy do obejrzenia wybranych prac z poszczególnych Dzienniczków

Hubert Pietraś – kl.2a

 

 

Liwia Koguc – kl.3a

 

Maria Rolnik- kl.2a

 

Zofia Lipowa- kl 3b

 

Milena Górecka- kl.2b

 

Dominika Pęk – kl 2b

 

Maja Daniel – kl 3a

 

 

Od 8 do 15 maja trwał w naszej bibliotece coroczny  Tydzień Bibliotek. W tym roku pod hasłem Biblioteka – miejsce na czasie. Przez kolejne dni  nasi uczniowie mieli możliwość brać udział w loterii książkowej i sprawdzić swoją wiedzę ze znajomości wierszy i innych utworów literackich. Każda przerwa była dobrą okazją by przeczytać krótką sekwencję o tym  co ciekawego chcą nam powiedzieć sławni ludzie o czytaniu książek, wylosować kategorię książki i wybrać właściwą dla siebie. Niejednokrotnie los trafiał w gusta czytelników w sama dziesiątkę. Uczestnicy zadań otrzymali pamiątkowe upominki i słodycze . Wśród nich najlepiej zadania wykonali:

Fryderyk Kudła – kl. 2a

Hubert Pietraś – kl 2a

Michał Bocian – kl. 2a

Maria Rolnik – kl. 2a

                                                  

 

 

21 maja 2024 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Dzierzkowicach odbyły się Eliminacje Powiatowe 43. Małego Konkursu Recytatorskiego, w których wzięło udział 57 Recytatorów.  Naszą szkołę reprezentował Fryderyk Kudła z kl 2a, który na etapie miejskim  organizowanym  przez CKiP w Kraśniku otrzymał nominację do etapu powiatowego. W Konkursie Powiatowym za recytację  wiersza Juliana Tuwima, „Ptasie radio”  Fryderyk został wyróżniony. 

Gratulujemy Fryderykowi i  życzymy mu dalszych sukcesów!