Tu jesteś > PSP > Aktualności szkoła podstawowa

Aktualności szkoła podstawowa

 

„All I need is love”, śpiewali kiedyś The Beatles. Przyjaźń i miłość jest ponadczasowa i każdy bez względu na wiek czuje potrzebę obdarowania innych uczuciem. Potrzebujemy przejawów ciepła , miłości i sympatii ze strony innych nie tylko od święta ale i na co dzień. 14 luty to ten wyjątkowy dzień, kiedy możemy wyrazić nasze przywiązanie do innych.

W bibliotece szkolnej obchodziliśmy go pod hasłem „Randka z książką” i „Wiersz dla Ciebie”. Tego dnia czytelnicy mogli wylosować książkę, napisać na walentynkowej tablicy życzenia oraz otrzymać pamiątkowe serduszka z cytatami na temat miłości.

Klasa 6a miała okazję obdarować wybraną osobę własnoręcznie przepisanym wierszem znanej poetki lub poety. Wiersze skryte w kopertach trafiły do rąk adresatów by poruszyć ich serca.

 

 

 

Babcia i Dziadek to najważniejsze po rodzicach osoby w życiu każdego dziecka. To nasi łącznicy z przeszłością, emisariusze tradycyjnych wartości takich jak : rodzina, miłość, tradycja, dobro, cierpliwość, piękno. Dobrze o tym wiedzą przedszkolaki, którzy odwiedzili naszą bibliotekę w Dzień Dziadka-22 stycznia. Mieli dużo dobrego do opowiedzenia o swoich ukochanych Babciach i Dziadkach a później wysłuchali opowiadania liska Fenka o tym jak z rodziną celebruje te uroczyste dni. Wspólne śpiewanie piosenki dla  Babci i Dziadka zakończyło spotkanie . Fenek podarował swoim Dziadkom medale. Nasi przedszkolacy również otrzymali w prezencie medale dla nich. Cieszy fakt, że każde dziecko miało kogoś , kogo mogło nimi udekorować.

Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy wszystkiego najlepszego!

W ramach działań “Bezpieczne Ferie 2024”, kraśniccy policjanci spotkali się z uczniami aby przekazać dzieciom cenne informacje o bezpieczeństwie podczas zimowego wypoczynku. W trakcie zajęć edukacyjno-profilaktycznych omówiono zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz właściwego zachowania podczas ferii zimowych. 24 stycznia br.policjanci –  asp. Paweł Cieliczko – rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku oraz sierżant sztabowy Monika Baran przeprowadzili zajęcia w świetlicy  dla uczniów klas I-III . Mundurowi podczas spotkania, zwrócili szczególną uwagę na niebezpieczne sytuacje związane z ruchem drogowym. Wspomnieli o niebezpiecznych sytuacjach, które często są przyczyną wypadków m.in. wybieganie na jezdnię zza przeszkody i przed nią, przejście w miejscu niedozwolonym oraz niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej. Policjanci podkreślili, że świadomość i przestrzeganie tych zasad są kluczowe dla bezpieczeństwa wszystkich pieszych. Funkcjonariusze przestrzegali przed zdarzeniami, które mogą mieć miejsce podczas zimowych zabaw takimi jak wchodzenie na zamarznięte zbiorniki wodne i rzucanie śnieżkami w pojazdy. Mundurowi podkreślili również, że podczas jazdy na sankach, nartach lub łyżwach należy korzystać z kasku ochronnego. Spotkanie zakończyło się przypomnieniem, że bezpieczne ferie to nie tylko odpowiedzialne zachowanie na drogach, ale również rozwaga i ostrożność podczas wszelkich form zabawy i wypoczynku. Policjanci apelowali do dzieci o przestrzeganie tych zasad, dbając o bezpieczeństwo własne i bezpieczeństwo innych. Na koniec spotkania wszystkim dzieciom wręczyli odblaski. To bardzo ważne, aby najmłodsi mieli świadomość zagrożeń, które mogą je spotkać podczas zimowych zabaw. Wszyscy zgodnym chórem wznieśli okrzyk  ,,Bezpieczne ferie”  podnosząc odblaski        w górę.

W I semestrze roku szkolnego 2023/2024 , wyróżnili się w czytelnictwie następujący uczniowie:

Klasa 1a:

Rej Liliana- 19 książek

Klasa 1b:

Mazur Kacper- 10 książek

Klasa 1c:

Tylus Weronika- 26 książek – I miejsce

Wójcik Hanna- 20 książek

Klasa 2a:

Rolnik Maria- 15 książek

Sowa Jakub – 10 książek

Klasa 2b:

Pęk Dominika- 18 książek

Górecka Milena- 16 książek

Klasa 2c:

Samol Nikola- 25 książek – II miejsce

Nosal Marcelina- 18 książek

Nowak Kornelia- 16 książek

Klasa 3a:

Wnuk Malwina- 15 książek

Klasa 3b:

Łoska Marcel- 21 książek – III miejsce

Filiks Daria- 17 książek

Jędrzejewska Aleksandra- 17 książek

Klasa 3c:

Rubaj Dominik- 12 książek

 

Klasa 4b:

Markiewicz Nikodem- 20 książek

 

Wśród klas najlepiej wypadły w czytelnictwie:

klasa 3b– 7,4 książki  na ucznia

klasa 2c– 6,56 książki na ucznia

klasa 2a – 5,5 książki na ucznia.

 

Gratulujemy i zachęcamy do wypożyczania i czytania. Statek pełen przygód czeka!