Tu jesteś > PSP > Aktualności szkoła podstawowa

Aktualności szkoła podstawowa

Zakończyła się I edycja projektu pt. „Umiem pływać”, której patronat objął Wojciech Wilk – Burmistrz Miasta Kraśnik. Udział w projekcie wzięli uczniowie klas I Szkół Podstawowych w Kraśniku. Zajęcia sportowe z nauki pływania dla dzieci „Umiem pływać” zostały zorganizowane i przeprowadzone przez UKP Fala Kraśnik. Misją programu była organizacja czasu wolnego w postaci sportowych zajęć dodatkowych, poza obowiązkowymi zajęciami szkolnymi. Miejscem realizacji projektu była Pływalnia MOSiR Kraśnik. Zajęcia nauki pływania prowadziła wykwalifikowana i doświadczona kadra trenersko – instruktorska. Tworzyli ją instruktorzy sportu w specjalności pływania i trenerzy klasy II. W ramach zajęć programowych przeprowadzone zostały pogadanki na temat: bezpieczeństwa i orientacji w wodzie (pływalnia kryta, akwen otwarty), technik poszczególnych stylów pływania sportowego oraz współzawodnictwa w sporcie. Dzięki zajęciom zaspokoiliśmy określone zainteresowania sportowe uczniów, nauczyliśmy dzieci bezpiecznego korzystania z akwenów wodnych, zapewniliśmy rozrywkę i aktywny wypoczynek poza nauką szkolną. Opiekę nad dziećmi w czasie wyjazdów pełnili wychowawczynie klas. Dzieci bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyły w zajęciach. Zajęcia na basenie dały dzieciom możliwość nabycia podstawowych umiejętności pływania, rozwijania i podnoszenia sprawności fizycznej, a zarazem zapobiegania wadom postawy. Zachęciły także do częstszego uprawiania sportu w czasie wolnym od nauki i aktywnego stylu życia.

Ostatnie zajęcia na basenie zostały zorganizowane w formie gier i zabaw. Wszyscy uczniowie uczestniczący w projekcie otrzymali na zakończenie pamiątkowe dyplomy. Projekt był finansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Nasza szkoła stale współpracuje z instytucjami miejskimi. Jedną z nich jest Miejska Biblioteka Publiczna, do której w poniedziałek udali się uczniowie i uczennice klasy 1b. P. Sylwia opowiedziała dzieciom o książkach, co lubią, a czego nie, o zasadach wypożyczania, pokazała małe, duże, trójwymiarowe i taką, o którą czytelnicy niestety nie dbali. Potem oprowadziła nas po wyremontowanych pomieszczeniach. To była nasza pierwsza, ale nie ostatnia wizyta! Kolejne w następnym roku szkolnym.

Za nami II edycja Lubelskiego Projektu Edukacyjnego – „Nie jestem sam – pomagam”, któremu patronuje Stowarzyszenie im. Karoli Majewskiej -Życie z chorobą nie musi być smutne”, Lubelski Kurator Oświaty oraz Prezydent Miasta Lublin.
Celem Projektu było podnoszenie świadomości społecznej na problemy niepełnosprawności ruchowej i przewlekłych chorób wśród dzieci . Brało w nim udział 39 placówek z całej Polski, w tym nasza szkoła. Uczniowie klasy 1a , 3a oraz grupa świetliczaków uczestniczyli w trakcie realizacji projektu w działaniach obejmujących 4 moduły: Budujemy empatię , Anioły Karoli, Dzień Pacjenta – mały gest oraz Każdy z nas jest ważny. Ten ostatni miał formę konkursu plastycznego. Jesteśmy dumni , że w gronie 10 laureatów tego konkursu znalazły się trzy nasze uczennice:
Julia Bis – kl. 1a
Lena Hacia – kl. 2a
Alicja Sidor – kl. 3a.
Gratulujemy i cieszymy się, że zaangażowanie uczniów, nauczycieli i rodziców przyniosło efekt nie tylko w postaci takiego wyróżnienia ale także ubogaciło wszystkich o doświadczenie współczucia, zrozumienia, i niesienia pomocy potrzebującym.
Zapraszamy do obejrzenia filmu podsumowującego Projekt, przygotowanego przez organizatorów.

Konkurs odbył się 18 maja 2023r po raz szesnasty. Honorowy patronat objęli: Arcybiskup Stanisław Budzik, Dyrektor Lubelskiego oddziału IPN Pan Robert Derewenda, Lubelski Kurator Oświaty Pani Teresa Misiuk oraz Burmistrz Miasta Kraśnik Pan Wojciech Wilk. Celem turnieju było uczczenie pamięci o Świętym Janie Pawle II, krzewienie nauczania Świętego Jana Pawła II i wskazanie na właściwe wzorce i postawy etyczne. Konkurs ma formę turnieju (czteroosobowe drużyny – reprezentują jedną szkołę) i jest adresowany dla uczniów Szkół Podstawowych i Ponadpodstawowych. W tym roku gościliśmy 12 drużyn: SP nr 1 Kraśnik, SP nr 3 Kraśnik, SP Rudnik Szlachecki, SP Wilkołaz, SP Boiska, SP Annopol, SP Rejowiec, LO Nałęczów, „Górka” Kraśnik, Technikum Kraśnik nr 3, LO Kraśnik nr 3.

Nagrody zostały ufundowane przez Pana Burmistrza Miasta Kraśnik i IPN oddział Lublin. Wszyscy uczestnicy dostali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe.

W kategorii Szkół Podstawowych I miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa w Annopolu, II miejsce Szkoła Podstawowa nr 1 w Kraśniku, a III miejsce ZPO nr 2 Kraśnik. W kategorii szkół Ponadpodstawowych wygrało LO Kraśnik „Górka”, drugie miejsce LO Kraśnik nr 3, zaś trzecie miejsce LO z Nałęczowa.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy szerokiej wiedzy i zdobytych miejsc.

Podczas posumowania części konkursowej i wręczaniu nagród naszą uroczystość swoją obecnością zaszczycili: Ksiądz Biskup Adam Bab, Ksiądz Wicedziekan Jerzy Zamorski, Wicedyrektor IPN oddział w Lublinie Pan Robert Kuźma, Sekretarz Miasta Kraśnik Pani Grażyna Lejwoda – Ćwik, Pan Dyrektor CKiP w Kraśniku Pan Grzegorz Marcinkowski oraz Pani Dyrektor Monika Hatłas i Pani Wicedyrektor Małgorzata Biskup. Część artystyczną przygotowała Pani Anna Bartnik i Marzena Piłat z dziećmi z naszej szkoły, dziewczęta zatańczyły pod kierunkiem pani Joanny Żurek, dekoracje wykonała Pani Krzysztofa Stec, pytania do konkursu ułożyła Pani Marzena Pomykalska, a za zorganizowanie i przeprowadzenie konkursu byli odpowiedzialni: Ksiądz Mateusz Stawecki i Mariola Gałkowska.

Dzień 10 maja 2023 roku w SP nr 2 okazał się wyjątkowym, a to za sprawą dobra, które niesie radość. Tego dnia odbył się Dzień Popcornu 🍿 i Waty Cukrowej 🍡 Dlaczego dobro? – ponieważ cały dochód przekazany zostanie na Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie. A radość? – bo niesienie pomocy daje zadowolenie i szczęście, które było widać na twarzach uczniów SP 2 i przedszkolaków PM 5. Zapach popcornu 🍿🍿🍿i waty cukrowej 🍡🍡🍡 ogarnął całą naszą szkołę i stworzył niesamowitą atmosferę bycia razem dla innych.
Dzień ten nie odbyłby się bez nieocenionej pomocy naszych nauczycieli i uczniów. Serdeczne podziękowania dla pani Agaty Kurlej i pana Pawła Biskupa za podjęcie się robienia popcornu i waty 👍 Pomagali im uczniowie: Maja Siewielec, Tosia Wieczorek, Weronika Owczarek i Eryk Matuszewski oraz pani Mirosława Wiśniewska 👍
Szczególne podziękowania dla pani Aleksandry Lipińskiej dyrektor GOK w Dzierzkowicach za udostępnienie maszyny do robienia popcornu i waty. Dziękujemy rodzicom, uczniom i nauczycielom za wsparcie akcji, podczas której zebraliśmy 2494 zł. Dziękujemy za ten dar serca ❤️❤️❤️