Tu jesteś > PSP > Aktualności szkoła podstawowa

Aktualności szkoła podstawowa

Biblioteka szkolna zaprasza do udziału w akcji ekologicznej firmy AMOS „Najlepszy klej”.

Polega ona na zbiórce pustych tubek po kleju w sztyfcie AMOS (w tym AMOS Magic) – wyłącznie tubki po tym kleju.

Za każde 120 tubek szkoła otrzyma 30 pełnych opakowań kleju gratis.

Na stronie Facebook AMOS znaleźć można setki inspiracji prac plastycznych do wykonania w szkole i przedszkolu.

Termin trwania akcji: 19.09.2022r. – 31.05.2023r.

Tubki prosimy dostarczać do biblioteki szkolnej.    

Rozpoczęcie nauki w szkole to dla małej młodzieży bardzo ważne wydarzenie, dlatego w krajach niemieckojęzycznych dzieci dostają z tej okazji tzw. Schultüte, w niektórych regionach zwaną również Zuckertüte. To ok 70cm rożek napchany wszelkiego rodzaju dobrem: słodyczami i przyborami szkolnymi. Oprócz tego niektórzy mogą znaleźć tam również drobne zabawki lub inne upominki.

My również chcieliśmy w tym roku uczcić rozpoczęcie nauki i wykonaliśmy własne Schultüte – każde oryginalne, pomysłowe, wypełnione słodyczami i przyborami szkolnymi.

Od 2008r. 15 września w ponad 100 krajach obchodzi się International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Uczniowie, nauczyciele, pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować.

Czytaj więcej

W dniu 09.09.2022r. odsłonięto gwiazdy w kraśnickiej Alei Gwiazd Sportu w Kraśniku. Z tej okazji na Hali Sportowo- Widowiskowej im. Arkadiusza Gołasia w Kraśniku, odbyły się zawody sportowe, zorganizowane dla uczniów z kraśnickich szkół podstawowych. Uczniowie z klas I-III i IV -VI mieli przyjemność reprezentować naszą szkołę w/w zawodach. W rywalizacji wzięło udział 6 drużyn, które konkurowały ze sobą w różnorodnych wyścigach rzędów, wszystko w sportowym duchu oraz według zasad fair play.

Czytaj więcej