Tu jesteś > PSP > Explore Inspire Animate in Nature

Explore Inspire Animate in Nature

W dniach15-19 maja uczniowie z naszej szkoły wraz z nauczycielami uczesnuczyli w wymianie na Sardynii w ramach międzynarodowego projektu Erasmus+ Explore Inspire Animate in Nature

 

 

w dniach 19-24 marca odbyła się wymiana w Portugalii w ramach projektu Erasmus Plus. Uczniowie i nauczyciele SP nr 2, wspólnie ze szkołami partnerskimi z Włoch, Hiszpanii, Grecji i Litwy uczestniczyli w wymianie uczniów i nauczycieli w mieście portowym Peniche, w Portugalii w ramach projektu „Explore, Inspire, Animate in Nature” finansowanego przez program Erasmus+.  Uczniowie prezentowali rezerwaty biosfery w swoich krajach wpisane na listę Unesco, uczestniczyli w warsztatach tworzenia interaktywnych wirtualnych wycieczek 360º oraz poznawali zagrożone gatunki fauny i flory. W ramach programu zwiedzili rezerwat biosfery na wyspie Berlengas, oceanarium w Lizbonie i Fatimę.

21 lutego w naszej szkole odbył się „Dzień Ciepłego Swetra”, który obchodzony jest w lutym od 2007 roku, głównie w krajach Beneluksu. W tym dniu wiele instytucji i szkół obniża temperaturę o 1°C w pomieszczeniach, a pracownicy i uczniowie zakładają swetry. Dowiedziono, że w ten sposób można zaoszczędzić 6% energii oraz ograniczyć emisję dwutlenku węgla. My również chcieliśmy zwrócić uwagę społeczności szkolnej na zagadnienie ocieplenia klimatu. Czytaj więcej

W dniach 22-27.01.2023 obyła się wymiana w Grecji, w której uczestniczyli nauczyciele i uczniowie z naszej szkoły w ramach projektu Erasmus plus „Explore, Inspire Animate in Nature”.

Dziewczęta ze szkolnego koła OTOP zaproponowały uczniom naszej szkoły konkurs „ Karmnik dla ptaków” .

W konkursie wzięło udział 18 uczniów. Dostarczyli karmniki bardzo różnorodne: małe,  duże, plastikowe, drewniane, nawet kamionkowe. Jednolite i kolorowe. Najważniejsze, że wszystkie spełniały wymagane kryteria.  Karmniki można było oglądać w sali 56 i na holu szkoły.

Wyboru, najlepszych dla ptaków karmników, dokonali przedstawiciele klas 4-8.

I miejsce przyznano Amelii Szymańskiej kl. 5b

II miejsce  zajęli  Martyna Krupka kl. 6a i Wiktor Bartnik kl. 6b

III miejsce przyznano  Marcelowi Głazowi kl. 5a i Mikołajowi Barczyńskiemu kl. 6b

Wszystkie karmniki wróciły do właścicieli. Mamy nadzieję, że zostaną wykorzystane  do zimowego dokarmiania ptaków.

Serdecznie wszystkim dziękujemy i zachęcamy do zimowych obserwacji ptaków.

Szkolne koło OTOP