Tu jesteś > PSP > Świetlica wydarzenia

Świetlica wydarzenia

6 stycznia obchodzona jest  uroczystość Objawienia Pańskiego, częściej znane jako święto Trzech Króli początkowo miało upamiętnić objawienie się Chrystusa, począwszy od przyjścia na świat, wizytę Trzech Króli, chrzest Chrystusa w rzece Jordan, aż do cudu w Kanie Galilejskiej. Dlatego też słowo „objawienie” nie jest przypadkowe i dobrze oddaje charakter tego święta. Zgodnie z przekazem biblijnym, z okazji narodzin Chrystusa, do Betlejem podążali trzej królowie, aby oddać Mu pokłon i ofiarować dary: złoto, kadzidło i mirrę. Według tradycji, trzej królowie znani są jako Kacper, Melchior i Baltazar. Coraz bardziej popularne w większych miastach stają się pochody w Święto Trzech Króli. Orszak Trzech Króli – uliczne jasełka organizowane na ulicach wielu miejscowości w Polsce i na świecie. Wywodzi się on z polskiej tradycji jasełkowej i kolędniczej, ale podobny jest w swoim charakterze do parad organizowanych w miastach Hiszpanii, w niektórych miastach Meksyku i w innych miastach świata. A my już  dzisiaj jesteśmy przygotowani do udziału w pochodzie aby poczuć się jak Królowie. W trakcie zajęć plastycznych w świetlicy dzieci wykonały piękne korony.

Zdrowych spokojnych i pełnych rodzinnego ciepła
świąt Narodzenia Pańskiego.
Odpoczynku od codziennego zabiegania
oraz chwili zadumy.
Wszelkiej pomyślności w Nowym Roku
oraz spełnienia w życiu osobistym i zawodowym.
Życzy Szanownej Dyrekcji
, Nauczycielom, Pracownikom Szkoły, Rodzicom i Uczniom

Mały Samorządzik klas 1-3  i Świetlica szkolna

Nasze kiermasze stały się już grudniową tradycją. Przez cały ubiegły tydzień na szkolnym korytarzu obok świetlicy rozstawiliśmy improwizowany kram świątecznych ozdób i drobiazgów idealnych pod choinkę wykonanych przez naszych uczniów i rodziców. Zwykle organizacji kiermaszu przyświeca szczytny cel. My postanowiliśmy zakupić stroje do tańca dla naszych uczniów z edukacji wczesnoszkolnej. Taki kiermasz to dopiero spore wydarzenie dla dzieci.  Dlatego cieszył się ogromnym powodzeniem. Dzieci same sprzedawały,  ustalały ceny, liczyły, przeceniały i dbały o porządek.  Dziękujemy uczniom i rodzicom za udział w konkursie na ,,Niezwykłą Ozdobę świąteczną”, z którego prace plastyczno- techniczne  wykorzystaliśmy do organizacji kiermaszu. Organizatorem przedsięwzięcia była p. Anna Bartnik, p. Anna Serafin.

Świetliczaki pracują  codziennie z wielkim zaangażowaniem przy wtórze świątecznych piosenek, kolęd i pastorałek. Ruszyła Fabryka Ozdób świątecznych – malują, wycinają, sklejają.  Dekorują świetlicę i korytarz. Ubrali choinkę. Brawo dzieciaki! Brawo Mały Samorządzik! Święta tuż, tuż…

Już od samego rana na świetlicy rozbrzmiewały piosenki o Mikołaju. Wszyscy czekaliśmy na niego. Aż wreszcie przyszedł,  odwiedził dzieci ze świetlicy, uczniów klasy 3a, 2b, 1c.  Nie zapomniał też o pracownikach naszej szkoły oraz  o paniach z naszej kuchni i  stołówki.  Dzieci ubrane na czerwono,  w czapkach na głowach śpiewały mu piosenkę ,,A Mikołaj pędzi”.  Mikołaj  tak naprawdę miał bardzo dużo pracy. Musiał wszystkim rozdać  słodycze. Dobrze, że pomagały mu w tym Elfy.  Zjawił się też na   Sportowym Spotkaniu Mikołajkowym  zorganizowanym specjalnie dla świetlicy i uczniów przez p. Agatę Kurlej i Beatę Kołosińską .  Potem wspólne zdjęcia- każdy chciałby mieć zdjęcie z Mikołajem.