Tu jesteś > PSP > Świetlica wydarzenia

Świetlica wydarzenia

Łączymy efektywną naukę nawyków higienicznych z rozrywką i dobrą zabawą                                  z wykorzystaniem profesjonalnych materiałów edukacyjnych. Wykonujemy prace plastyczne, wprowadzamy zabawy tematyczne, muzyczne, filmy edukacyjne. W tym tygodniu na zajęciach  w świetlicy dzieci poznały układ pokarmowy i wydalniczy człowieka, dowiedziały się czym jest mocz i stolec oraz jak powstaje, dlaczego oddawanie moczu i wydalanie stolca są potrzebne. Ponadto jak i kiedy korzystać z toalety i czy dinozaury też robiły kupę? Wprowadziliśmy zabawy typu ,,Szybka rundka”, ,,Pytania za milion”, kalambury w celu utrwalenia i doskonalenia nawyków związanych z odpowiednią higieną rąk po skorzystaniu  z toalety, przekazania uczniom wiedzy i ciekawostek związanych z użytkowaniem toalety w Polsce i na świecie. Dzieci wykonały też pracę plastyczną przedstawiającą budowę układu moczowego, obejrzały film edukacyjny. Zajęcia prowadzone przez p. Annę Bartnik mają na celu angażować i zaciekawiać dzieci oraz sprawiać im radość z poznawania dobrych nawyków higienicznych.  

W naszej świetlicy dzieci poznają zasady zdrowego stylu życia, właściwego odżywiania, przestrzegania zasad higieny. Tym razem w ramach realizacji programu profilaktycznego o zdrowiu i odżywianiu Świetliczaki zostały zaproszone na teatrzyk kukiełkowy ,,Chory Kotek” w wykonaniu uczniów klasy 1c pod kierunkiem pani wychowawczyni Violetty Mileszczyk. Dzieci przypomniały też zasady zdrowego odżywiania i piramidę zdrowego żywienia. Wielkie brawa dla naszych pierwszaków – teatrzyk bardzo podobał się Świetliczakom.

W poniedziałek 6 grudnia Świetliczaki wraz z uczniami klasy 1b, 1c otrzymali specjalne zaproszenie   i udali się do KPP w Kraśniku. Dzieci spotkały się z komendantem KPP w Kraśniku mł. insp.. Jackiem Figlem, I Zastępcą Komendanta Powiatowej w Kraśniku mł. insp. Arturem Dybińskim, zastepcą Naczelnika Wydziału Prewencji: podinsp. Dorotą Węcławska-Baran. Komendanci wręczyli dzieciom pluszowe misie i plany lekcji. Następnie wraz z ulubioną przez dzieci maskotką policyjną Inspektorem Kraśniczkiem zwiedzili budynek i przyjrzeli się z bliska pracy policjantów, oglądali radiowozy. Inspektor Kraśniczek to nowoczesny pluszak. Ma system wentylacji i klimatyzacji i żadna pogoda mu niestraszna. Miś ma też specjalne buty, a także czapkę, która uchroni go przed słońcem. Dzieci z uśmiechniętymi buziami opuściły jednostkę deklarując, że wrócą tu jeszcze za kilka lat, aby zasilić szeregi formacji.

Kolorowo, świątecznie i niemalże bajkowo rozpoczęły się tegoroczne szkolne Mikołajki przygotowane przez Mały Samorządzik.  A kto był grzeczny, temu udało się dostrzec św. Mikołaja! Piosenki zimowe, o Mikołaju rozbrzmiewały na szkolnym korytarzu. Dzieci bawiły się w rytm muzyki. Uczniowie, tego dnia przyszli ubrani na czerwono lub w czapce Św. Mikołaja. Odwiedzili nas także funkcjonariusze z KPP w Kraśniku, którzy wręczyli dzieciom maskotki. Przewodnicząca Małego Samorządziku Malwina Albin wraz z zastępcą Kacprem Gęsiną złożyli życzenia świąteczne i przekazali je dla funkcjonariuszy KPP w Kraśniku.  Magia zbliżających się Świąt udzieliła się tego dnia każdemu.