Tu jesteś > PSP > Świetlica wydarzenia

Świetlica wydarzenia


Zbliża się koniec roku szkolnego. Coraz trudniej usiedzieć w szkolnej ławce bo myślami jesteśmy już na wakacjach. Świetlicowe zajęcia z języka angielskiego również dobiegają końca. Na poprzednich lekcjach wykonaliśmy mini książeczkę, poćwiczyliśmy cyferki i kolory a także wykonaliśmy laurkę na dzień Mamy.
Na koniec zaśpiewaliśmy piosenkę żegnając szkołę i witając upragnione wakacje.

Good bye English, good bye Maths , good bye tests with „fail” or „pass”

Good bye History Art and PE , the school is over and we are free! (…)


Wszystkim dzielnym świetliczankom biorącym udział w cotygodniowych zajęciach życzymy
HAPPY HOLIDAYS!

Czytaj więcej

Dziś jest wyjątkowy dzień dla każdego dziecka. – to DZIEŃ DZIECKA ! Szczególny dzień w roku, w którym dzieci całego świata mają swoje święto.
Świętowaliśmy również i my na świetlicy szkolnej. Wypełniliśmy ten czas muzyką i wspólną zabawą , bo bycie razem czyni szczęśliwym i radosnym.
Wspólne malowanie , upiększanie, zawody , językowe łamigłówki, bańki mydlane . To właśnie się dziś działo na świetlicy.

Wszystkiego najlepszego wszystkim dzieciom z okazji ich święta!


Czytaj więcej

Wita Was słoneczny ranek,
Tyle dzisiaj niespodzianek.
Tyle przygód czeka nas,
pierwszy czerwca, wstawać czas!
Dziś jest święto wszystkich dzieci –
To szczególny dla nas dzień.
Jasne słonko mocno świeci,
Spoza chmur uśmiecha się. Dzisiaj święto wszystkich dzieci,
Niech nam pięknie słońce świeci,
Wszyscy śmieją się od rana –
Każda buzia roześmiana.
Czar zabawy dziś panuje,
Małe serce się raduje.
Oj! Jak ptaszki dziś śpiewają,
Tak życzenia Wam składają.
Moc uśmiechu i radości
szczęścia, zdrowia, pomyślności. By oceny celujące
Liczne były jak kwiaty na łące.

Dzień Dziecka to dzień, na który z niecierpliwością czekają nie tylko polskie dzieci. To święto dzieci na całym świecie. Nie ma tu znaczenia pochodzenie, kraj zamieszkania, kolor skóry, język jakim się posługują czy dom, w jakim zamieszkują. Wszystkie dzieci są równe, wszystkie chcą być szczęśliwe i kochane! Na  naszych zajęciach najmłodsze Świetliczaki poznały dzieci z różnych stron świata. Dowiedziały  się jak bawią się dzieci na całym świecie, gdzie mieszkają, co lubią jeść, jakie mają zwyczaje czy stroje. Oglądaliśmy filmiki, prezentacje, słuchaliśmy piosenek. Następnie w grupach wykonały plakaty pod hasłem ,,Dzieci z różnych stron świata”.

Oparty na wiedzy specjalistów scenariusz był propozycją przeprowadzenia zajęć na temat dbania o higienę jamy ustnej. Zawarte w nim aktywności w przystępny i atrakcyjny sposób przybliżyły dzieciom istotę regularnego mycia zębów, objaśniają, dlaczego jest to tak ważny element życia. Za pomocą opracowanych zagadnień dzieci z łatwością zapoznały się  z budową zęba i funkcjami jego poszczególnych części. Podstawą dbania o zdrowie jamy ustnej jest poprawna higiena. Pomagają w tym szczoteczka oraz pasta do zębów, którymi szczotkujemy zęby przez co najmniej dwie minuty. W nieoczyszczonej z resztek pokarmowych i bakterii jamie ustnej tworzy się środowisko przyczyniające się m.in. do powstawania płytki nazębnej i rozwoju próchnicy. Dlatego trzeba pamiętać o regularnym myciu zębów. Należy je szczotkować przynajmniej dwa razy dziennie – rano i wieczorem. Gdy robimy to przed śniadaniem, pozbywamy się z jamy ustnej osadu oraz bakterii, które namnożyły się w niej w nocy. Jeśli jednak przed umyciem zębów zjemy posiłek, to powinniśmy odczekać przynajmniej 15 minut i dopiero wtedy porządnie wyszczotkować zęby. To pozwoli ślinie na zneutralizowanie działania kwasów i przywrócenie neutralnego pH jamy ustnej. Wtedy szczotkowanie będzie bezpieczne dla szkliwa. Zęby można też dodatkowo myć po posiłkach, co jest szczególnie zalecane u dzieci noszących aparat ortodontyczny. Należy wówczas korzystać z pasty bez fluoru. Do higieny jamy ustnej używamy manualnej, elektrycznej lub sonicznej szczoteczki do zębów i pasty do zębów. W wyborze pasty może pomóc dentysta. Warto zapytać go o to, jaką pastę stosować w danym okresie życia.