Tu jesteś > PSP > Świetlica wydarzenia

Świetlica wydarzenia

W ramach działań “Bezpieczne Ferie 2024”, kraśniccy policjanci spotkali się z uczniami aby przekazać dzieciom cenne informacje o bezpieczeństwie podczas zimowego wypoczynku. W trakcie zajęć edukacyjno-profilaktycznych omówiono zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz właściwego zachowania podczas ferii zimowych. 24 stycznia br.policjanci –  asp. Paweł Cieliczko – rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku oraz sierżant sztabowy Monika Baran przeprowadzili zajęcia w świetlicy  dla uczniów klas I-III . Mundurowi podczas spotkania, zwrócili szczególną uwagę na niebezpieczne sytuacje związane z ruchem drogowym. Wspomnieli o niebezpiecznych sytuacjach, które często są przyczyną wypadków m.in. wybieganie na jezdnię zza przeszkody i przed nią, przejście w miejscu niedozwolonym oraz niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej. Policjanci podkreślili, że świadomość i przestrzeganie tych zasad są kluczowe dla bezpieczeństwa wszystkich pieszych. Funkcjonariusze przestrzegali przed zdarzeniami, które mogą mieć miejsce podczas zimowych zabaw takimi jak wchodzenie na zamarznięte zbiorniki wodne i rzucanie śnieżkami w pojazdy. Mundurowi podkreślili również, że podczas jazdy na sankach, nartach lub łyżwach należy korzystać z kasku ochronnego. Spotkanie zakończyło się przypomnieniem, że bezpieczne ferie to nie tylko odpowiedzialne zachowanie na drogach, ale również rozwaga i ostrożność podczas wszelkich form zabawy i wypoczynku. Policjanci apelowali do dzieci o przestrzeganie tych zasad, dbając o bezpieczeństwo własne i bezpieczeństwo innych. Na koniec spotkania wszystkim dzieciom wręczyli odblaski. To bardzo ważne, aby najmłodsi mieli świadomość zagrożeń, które mogą je spotkać podczas zimowych zabaw. Wszyscy zgodnym chórem wznieśli okrzyk  ,,Bezpieczne ferie”  podnosząc odblaski        w górę.

W związku ze zbliżającymi się feriami, w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia pod hasłem „Bezpieczne i zdrowe ferie zimowe”, których celem było zapoznanie dzieci z zasadami bezpiecznego zachowania podczas zabaw zimowych oraz wyrobienia u uczniów odpowiedzialności za bezpieczeństwo swoje i innych osób, a także propagowanie zdrowego i aktywnego sposobu spędzania czasu podczas zimowego odpoczynku.
Uczniowie obejrzeli film edukacyjny o bezpiecznych zabawach na śniegu i lodzie, uczestniczyli w zabawach utrwalających bezpieczne zachowania podczas zimowego wypoczynku, pokazywali m.in. znane zabawy zimowe. Wykonywali też tematyczne prace plastyczne. Wspólnie powstał „Kodeks Bezpiecznych Ferii” oraz gazetka ścienna „Bezpieczne ferie”. Dzieci rozmawiały o tym, jak uniknąć zagrożeń i bezpiecznie wypoczywać w czasie wolnym od zajęć szkolnych oraz jakich zasad przestrzegać podczas zabaw. Czas ferii jest bardzo radosny i pełen zabawy, ale trzeba pamiętać, by spędzić go rozważnie i pamiętać o niebezpieczeństwach, które mogą czyhać podczas beztroskich zabaw.

 

Tydzień w świetlicy szkolnej poświęcony był Babciom i Dziadkom, którzy swoje święto obchodzą 21 i 22 stycznia. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. Uczniowie świetlicy szkolnej pod okiem wychowawców świetlicy przygotowali przepiękne, kolorowe laurki wraz z życzeniami dla swoich babć i dziadków. My również dołączamy się do życzeń dla Kochanych Babć i Dziadków – dużo zdrowia, szczęścia, pomyślności, pociechy z wnuków, miłości i spełnienia wszystkich marzeń.

Na dworze jest mroźno… mamy porę roku zimę. Podczas zajęć świetlicowych uczniowie rozmawiali o tym, dlaczego lubią zimę i jak bezpiecznie spędzać wolny czas podczas zimowych szaleństw.  Dzieci uwielbiają zimę, a w szczególności kiedy jest dużo białego puchu. Zabawy na śniegu sprawiają im dużo radości i nie ma mowy wtedy o nudzie. Zabawy ruchowe na świeżym powietrzu są najbardziej lubianą przez dzieci formą spędzania wolnego czasu. Wychowawcy świetlicy chcąc zapewnić swoim wychowankom odpowiednią ilość ruchu i świeżego powietrza, powinni nawet w zimowe dni wychodzić z nimi na zewnątrz, tym bardziej że zima to wspaniały czas na aktywną zabawę na powietrzu. Kto nie lubi jazdy na sankach, nartach czy łyżwach, albo rzucania się śnieżkami czy lepienia bałwana?

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia w świetlicy został zorganizowany konkurs na “NAJPIĘKNIEJSZĄ OZDOBĘ BOŻONARODZENIOWĄ”. Celem konkursu było rozwijanie wyobraźni, pobudzenie kreatywności twórczej dzieci oraz powrót do tradycji wykonywania ozdób bożonarodzeniowych. W konkursie wzięło udział  40 uczniów klas 1-3. Dzieci z pomocą rodziców wykonały niezwykle ciekawe i pomysłowe ozdoby świąteczne. Dnia 5 stycznia 2024r. nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu. Postanowiliśmy nagrodzić 12 prac, 1 specjalne wyróżnienie, a 27 osób otrzymało dyplomy i drobne upominki. Nagrody wręczyła pani Dyrektor Monika Hatłas. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę rodziców za udział w konkursie. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zachęcamy do brania udziału w kolejnych konkursach.