Tu jesteś > PSP > Everynone is Someone

Everynone is Someone

Wymiana w Turcji

W dniach 7-12 maja 2023 uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami uczestniczyli w wynianie międzynarodowej W Turcji w ramach projektu Erasmus + Everyone is Someone.

W dniach 23-29 kwietnia uczniowie naszej szkoły uczesniczyli razem z nauczycielami w wymianie na Litwie w ramch projektu Erasmus + Everyone is SomeoneDzień Pacjenta – mały gest to motto kolejnego modułu jaki klasa 1a, 3a oraz grupa świetliczaków pod opieką Pań: Anny Siewielec, Anny Serafin i Anny Wieleby zrealizowała w ramach projektu „Nie jestem sam – pomagam”. Projektowi patronuje Stowarzyszenie im. Karoli Majewskiej „Życie z chorobą nie musi być smutne”, Lubelski Kurator Oświaty oraz Prezydent Miasta Lublin.

W działania projektu aktywnie włącza się biblioteka szkolna, która koordynuje prace na terenie naszej szkoły.

W czwartek, 2 marca przedstawiciele wraz ze swoimi opiekunkami przekazali na ręce Pani Ordynator oddziału pediatrycznego  SPZOZ w Kraśniku – Barbary Zboch, dary jakie ofiarowali uczniowie naszej szkoły w ramach zbiórki. Odpowiedź na apel była bardzo szczodra i zebraliśmy wiele przyborów szkolnych takich jak : kredki, flamastry, kolorowanki, plastelina, bloki, farby itp. Bardzo za nie dziękujemy w imieniu chorych dzieci. 
Grupy uczestniczące w projekcie stworzyli także kartki z życzeniami i kreatywne rysunki dla dzieci przebywających w szpitalu. Przyświecał im jeden najważniejszy cel: wywołać uśmiech na twarzy chorego dziecka. Jednocześnie czynienie dobra innym im również sprawiało radość i satysfakcję. Mamy nadzieję, że czas spędzony na zabawach z plastyką umili małym pacjentom okres oczekiwania na powrót do zdrowia i oddalenia od bliskich.


Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć. Czytaj więcej

W dniach 05.02.-13.02.2023 uczniowie i nauczyciele z naszej szkoły uczestniczyli w wymianie na Sycylii w ramach projektu Everyone is Someone