Tu jesteś > PSP > Wydarzenia Samorząd PSP 2

Wydarzenia Samorząd PSP 2

7 stycznia obchodzony jest niezwykły dzień, który może świętować każdy, kto lubi wyróżniać się z tłumu – Dzień Dziwaka. Wymyślił je przed laty profesor Philip Zimbardo. Poprosił swoich studentów z Uniwersytetu Stanforda, by jednego dnia przyszli na uczelnię w dziwacznych strojach. Psycholog chciał, by jego uczniowie zrozumieli, jak silny jest w nas konformizm, czyli lęk przed odrzuceniem, ośmieszeniem, niedostosowaniem się do grupy. I jak silnym trzeba być, by czasem zachować się niekonformistycznie.

W naszej szkole Dzień Dziwaka obchodziliśmy tuż przed feriami,12 stycznia. W tym dniu uczniowie wykazali się bardzo dużą kreatywnością w wyborze stroju. Wyglądali „dziwacznie” i zabawnie, inaczej niż na co dzień. Dobry humor  udzielał się wszystkim.

Chcieliśmy pokazać, że „inny” nie musi oznaczać „gorszy”, że w innym ubraniu, w najróżniejszych okolicznościach wciąż możemy pozostać sobą. Zabawa ta udowodniła, że zawsze możemy liczyć na zaangażowanie i pomysłowość naszych uczniów. Tym miłym akcentem zakończyliśmy pierwszy semestr nauki i udaliśmy się na zasłużony wypoczynek.

Czytaj więcej

Szósty grudnia to data, którą zna każde dziecko i każdy dorosły. Mikołajki w naszej szkole już na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń. W tym roku również nie zabrakło radości i uśmiechów. Od samego rana z każdej strony kręciły się po korytarzach i w klasach dzieci ubrane na czerwono, w mikołajkowych czapkach. Członkowie Samorządu Uczniowskiego w strojach Świętego Mikołaja, Śnieżynki i renifera Rudolfa odwiedzili wszystkich uczniów i nauczycieli, częstując ich słodyczami.  

Czytaj więcej

30 września Samorząd Uczniowski zorganizował akcję ”Dzień Krawata na Dzień Chłopaka”, jako że krawat, atrybut męskości nieodłącznie kojarzy się z płcią męską, upiększając ją i dodając elegancji. Nasi mężczyźni z dumą i wdziękiem eksponowali eleganckie, pomysłowe i często śmieszne krawaty, wzbudzając podziw i sympatię wszystkich szkolnych pań i dziewczyn, które także przyłączyły się do zabawy.

Czytaj więcej