Tu jesteś > PSP > Wydarzenia Samorząd PSP 2

Wydarzenia Samorząd PSP 2

Każda kropla w tym morzu jest czymś, co może uzupełnić  jakość życia pacjenta – w naszym przypadku dziecka, które umiera.”

ojciec Filip Buczyński

,,TWÓJ DAR SERCA DLA HOSPICJUM” – CHARYTATYWNY KIERMASZ CIAST

Informujemy  o planowanym charytatywnym kiermaszu ciast, z którego dochód będzie przeznaczony na Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia w Lublinie.

Kiermasz odbędzie się 30 marca  od godz. 9.00 w czwartek  na korytarzu przy wejściu na małą salę gimnastyczną (naprzeciwko pokoju nauczycielskiego).

Zachęcamy do udziału w kiermaszu  i do kupna ciastek, aby wesprzeć lubelskie hospicjum, obejmujące opieką dzieci i młodzież z chorobami nowotworowymi oraz innymi nieuleczalnymi i postępującymi chorobami.

„TWÓJ DAR SERCA DLA HOSPICJUM” – informacje ogólne

Po raz 13. Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia i Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego w Lublinie organizują akcję charytatywną „Twój Dar Serca dla Hospicjum”.

Idea polega na tym, że lubelskie szkoły organizują wydarzenia, np. aukcję prac plastycznych, imprezę sportową, dyskotekę czy kiermasz podczas, których zbierane będą środki na rzecz podopiecznych Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia.

Otrzymane wsparcie finansowe będzie przeznaczone na: zakup leków, zakup środków higienicznych, zakup materiałów opatrunkowych, zakup sprzętu medycznego, naprawy sprzętu medycznego.

Celem akcji jest edukacja najmłodszych obywateli, uwrażliwienie ich na potrzeby drugiego człowieka oraz nauka współpracy na rzecz pozytywnych zmian, które można wprowadzać w najbliższym otoczeniu.

  • Organizator Akcji: Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia
  • Lider organizacyjny: Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego w Lublinie
  • Główny Koordynator: Agata Łaguna, tel. 888-979-525, e-mail: laguna.aga@interia.pl
  • Koordynatorzy SP nr 2 w Kraśniku: Biblioteka Szkolna, Samorząd Uczniowski

Światowy Dzień Mórz, który obchodzimy 17 marca, ma na celu uświadomienie, że morza są wspólnym dobrem, a ochrona środowiska morskiego powinna być przedmiotem zainteresowania i odpowiedzialności nie tylko rządów czy instytucji, ale także całej ludzkiej społeczności. Dzień zainicjowany został przez Międzynarodową Organizację Morską, wyspecjalizowaną agendę Narodów Zjednoczonych, która powstała w 1948 roku. Czytaj więcej

21 lutego w naszej szkole odbył się „Dzień Ciepłego Swetra”, który obchodzony jest w lutym od 2007 roku, głównie w krajach Beneluksu. W tym dniu wiele instytucji i szkół obniża temperaturę o 1°C w pomieszczeniach, a pracownicy i uczniowie zakładają swetry. Dowiedziono, że w ten sposób można zaoszczędzić 6% energii oraz ograniczyć emisję dwutlenku węgla. My również chcieliśmy zwrócić uwagę społeczności szkolnej na zagadnienie ocieplenia klimatu. Czytaj więcej