Tu jesteś > PSP > Wydarzenia Samorząd PSP 2

Wydarzenia Samorząd PSP 2

„Dzień bez plecaka” to ogólnopolska inicjatywa, która pozwala uczniom popuścić wodze fantazji. Zabawa jest prosta – trzeba przyjść do szkoły ze wszystkimi niezbędnymi rzeczami, jak książki, zeszyty czy przybory, ale zamiast tradycyjnego plecaka trzeba użyć… No właśnie, tutaj kreatywność może być ogromna!    

 Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego „Dzień bez plecaka” odbył się w naszej szkole 13 kwietnia. Nasi uczniowie popisali się tego dnia humorem i wyjątkową fantazją.

Czytaj więcej

2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W piątek 1 kwietnia w Zespole Placówek Oświatowych nr 2 w Kraśniku odbyło się szereg działań promujących ten dzień.

Cała społeczność placówki wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Zaświeć się na niebiesko dla autyzmu”, zakładając tego dnia niebieskie stroje.

Przedszkolaki z „zerówki” przygotowały plakat promujący Dzień Autyzmu. W 1-3 wolontariuszki z klasy 8b przeprowadziły zajęcia na podstawie opowiadania Joanny Chmielewskiej „Czarodziejka”.  Miały one na celu wyjaśnienie, w jaki sposób zachowują się osoby z autyzmem.

W klasach 4-8 na zajęciach z wychowawcą uczniowie oglądali prezentację, z której dowiedzieli się, czym jest autyzm, jak osoby z autyzmem odbierają bodźce z zewnątrz oraz poznali nazwiska słynnych osób ze stwierdzonymi zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Ponadto przez cały tydzień poprzedzający wydarzenie społeczność szkoły miała możliwość oglądać gazetkę dotyczącą autyzmu, która znajdowała się na holu koło stołówki.