Tu jesteś > PSP > Wydarzenia Samorząd PSP 2

Wydarzenia Samorząd PSP 2

W piątek 17 grudnia obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień w ramach projektu Erasmus+ „Każdy ma swoja wartość”.

W tym dniu działała Świąteczna Poczta Życzliwości. Uczniowie pisali liściki z życzeniami i pozdrowieniami do wybranych osób, które adresatom dostarczali członkowie Samorządu Uczniowskiego.

Czytaj więcej

5 grudnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Święto to zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych rezolucją z 17 grudnia 1985 roku. Celem obchodów jest uznanie pracy wolontariuszy na całym świecie i podziękowanie za ich trud, czas i umiejętności poświęcone  na rzecz rozwoju społecznego i gospodarczego.

W naszej szkole również uczciliśmy ten dzień. Uczniowie naszej placówki chętnie angażują się w działalność wolontariacką. Zbieramy żywność, dary, szczególnie w ramach akcji „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”. Prowadzimy zbiórkę zniczy dla Wołynia. Od lat nasza szkoła włącza się w zbiórkę nakrętek dla Lubelskiego Hospicjum im. Małego Księcia. Prowadzimy zbiórkę karmy dla zwierząt ze schroniska „Tulimy”. Wolontariusze pomagają również młodszym kolegom Świetlicach Środowiskowych PCK i Kraśnickiego Centrum Wolontariatu. Współpracujemy z kraśnickim Domem Pomocy Społecznej w ramach akcji „Idą Święta, nie o SMS-ie, lecz o kartce pamiętaj!”. Co roku wspieramy WOŚP. To tylko wybrane z licznych akcji prowadzonych przez sekcję wolontariatu Samorządu Uczniowskiego.

Wszystkim osobom, które bezinteresownie włączają się w pomoc innym dziękujemy i składamy najlepsze życzenia z okazji Dnia Wolontariusza.

Opiekunowie SU

Szósty grudnia to data, którą zna każde dziecko i każdy dorosły. W tym dniu Święty Mikołaj obdarowuje wszystkich słodkimi upominkami. Zwyczaj ten związany jest z osobą świętego Mikołaja, biskupa z Miry, który cały swój majątek rozdał ubogim i potrzebującym. 

Czytaj więcej

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień to dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji.

Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Oryginalna nazwa święta brzmi Hallo World Day i symbolizuje cel tego dnia, czyli mówienie hallo (cześć) do przynajmniej dziesięciu osób dziennie.

Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Jest to apel przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości.

Przesłanie akcji jest proste – bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką. Tego dnia warto uwierzyć, że w każdym z nas drzemią niewyczerpane pokłady dobra i – tak na próbę – okazać komuś bezinteresowną życzliwość.