Tu jesteś > PSP > Read Imagine Create

Read Imagine Create

W dniach 16 -18 czerwca odbyła się zdalna wymiana, w której uczestniczyli uczniowie klas ósmych w ramach projektu Erasmus+ Read Imagine Create.

Spotkanie online z uczniami z pozostałych pięciu krajów partnerskich było bardzo ciekawe. Wycieczki Mulitimedialne po Liwie , min wizyta w muzeum z obrazami polskiego artysty Andrzeja Wróblewskiego podsumowane zostały spawdzniem wiedzy w grach guizzes oraz kahoot. Ciekawe, ze zwycięzcami obu gier byli Polacy- Bartosz i Magda. W czasie wymiany wirtualnej odbyły się warsztaty z rysunku a takze spotkania z ciekawymi ludźmi min z dziennikarka i fotografka Betą Timartiante, której zdjęcia widneją min. m na okładkach National Geographic. Uczniowie w grupach mogli poznawać siebie nawzajem oraz dokonywać oceny booktrainerów, które brały udział w międzynarodowym konkursie. W jednej z kategorii zwycięzcami okazali się nasi Uczniowie -Monika Dudzińska ( I miejsce) i Tymon Stegieński (II miejsce).Gratulujemy!!!

W dniach 17-19 maja odbyła się w naszej szkole zdalna wymiana międzynarodowa  w ramach projektu Erasmus+ „Czytaj, używaj wyobraźni i twórz”. Projekt ma na celu promocję czytelnictwa. Uczniowie z naszej szkoły wraz z uczniami  z Hiszpanii, Grecji, Sycylii, Rumuni i Litwy prezentowali legendy i książki dla dzieci i młodzieży związane z tematem zamków. Uczniowie SP 2 przybliżyli zagranicznym kolegom i koleżankom historię zamku w Janowcu, stworzyli booktrailera  o książce i filmie „Wakacje z duchami”. Uczniowie z każdego państwa wykonywali ilustracje na podstawie fragmentu książki jaki otrzymali.

W czasie wymiany odbywały się także wirtualne wycieczki po Sycylii, spotkania z autorami książek. Uczniowie mieli możliwość rozmowy i współpracy w języku angielskim poprzez użycie wirtualnych klas.

W dniach 16-23 12.2018 w ramach projektu Erasmus + odbyła się pierwsza wymiana młodzieży, w której uczestniczyli nasi uczniowie. Zajęcia warsztatowe odbywały się w szkole w Volos w oparciu o teksty z Mitologii greckiej. Uczniowie zapoznali się  z techniką tworzenia booktralierów, które mieli samodzielnie utworzyć jako podsumowanie pracy warsztatowej.W trakcie pobytu w Grecji uczniowie zwiedzili wiele ciekawych miejsc min. Meteory, Volos, Ateny.

W dniach 6-16 listopada odbyla się kolejna wymiana w ramach projektu Erasmus plus -Read Imagine Create, w której uczestniczyli uczniowie i nauczyciele z naszej szkoły. Zajęcia warsztatowe w Hiszpanii oparte były na sztuce ” Romeo i Julia „, którą uczniowie mieli wcześniej przeczytać. Uczniowie  z sześciu państw spotkali się z aktorką –  Mariną Mulet oraz innymi aktorami. Odgrywanie scen teatralnych ze sztuki Roeo i Julia pod okiem profesjonalistów było ciekawym doświadczeniem dla wszystkich uczestników. Uczniowie zwiedzili dzielnicę cyfrową w Alicante gdzie znajduje się siedziba lokalnego radia i telewizji, uczyli się umiejętności cyfrowego filmowania i edytowania. Uczestnicy wyjazdu zwiedzili Xabie, o której historii i atrakcjach opowiadali aktorzy, Walencję-gdzie min. oglądali dokument Appolo 11  na wklęsłym ekranie o powierzchni 900 metrów kwadratowych oraz fabrykę czekolady Valor w Vilajoiosa. Był to wspaniały czas nabywania nowych umiejętności oraz nowych znajomości i przyjaźni międzynarodowych.