Tu jesteś > PSP > Wymiany dwustronne

Wymiany dwustronne

W dniach 17-19 maja odbyła się w naszej szkole zdalna wymiana międzynarodowa  w ramach projektu Erasmus+ „Czytaj, używaj wyobraźni i twórz”. Projekt ma na celu promocję czytelnictwa. Uczniowie z naszej szkoły wraz z uczniami  z Hiszpanii, Grecji, Sycylii, Rumuni i Litwy prezentowali legendy i książki dla dzieci i młodzieży związane z tematem zamków. Uczniowie SP 2 przybliżyli zagranicznym kolegom i koleżankom historię zamku w Janowcu, stworzyli booktrailera  o książce i filmie „Wakacje z duchami”. Uczniowie z każdego państwa wykonywali ilustracje na podstawie fragmentu książki jaki otrzymali.

W czasie wymiany odbywały się także wirtualne wycieczki po Sycylii, spotkania z autorami książek. Uczniowie mieli możliwość rozmowy i współpracy w języku angielskim poprzez użycie wirtualnych klas.

W dniach 16-23 12.2018 w ramach projektu Erasmus + odbyła się pierwsza wymiana młodzieży, w której uczestniczyli nasi uczniowie. Zajęcia warsztatowe odbywały się w szkole w Volos w oparciu o teksty z Mitologii greckiej. Uczniowie zapoznali się  z techniką tworzenia booktralierów, które mieli samodzielnie utworzyć jako podsumowanie pracy warsztatowej.W trakcie pobytu w Grecji uczniowie zwiedzili wiele ciekawych miejsc min. Meteory, Volos, Ateny.

W dniach 6-16 listopada odbyla się kolejna wymiana w ramach projektu Erasmus plus -Read Imagine Create, w której uczestniczyli uczniowie i nauczyciele z naszej szkoły. Zajęcia warsztatowe w Hiszpanii oparte były na sztuce ” Romeo i Julia „, którą uczniowie mieli wcześniej przeczytać. Uczniowie  z sześciu państw spotkali się z aktorką –  Mariną Mulet oraz innymi aktorami. Odgrywanie scen teatralnych ze sztuki Roeo i Julia pod okiem profesjonalistów było ciekawym doświadczeniem dla wszystkich uczestników. Uczniowie zwiedzili dzielnicę cyfrową w Alicante gdzie znajduje się siedziba lokalnego radia i telewizji, uczyli się umiejętności cyfrowego filmowania i edytowania. Uczestnicy wyjazdu zwiedzili Xabie, o której historii i atrakcjach opowiadali aktorzy, Walencję-gdzie min. oglądali dokument Appolo 11  na wklęsłym ekranie o powierzchni 900 metrów kwadratowych oraz fabrykę czekolady Valor w Vilajoiosa. Był to wspaniały czas nabywania nowych umiejętności oraz nowych znajomości i przyjaźni międzynarodowych.

W dniach 22-28 września b.r. uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Kraśniku wraz z nauczycielami uczestniczyli w wymianie międzynarodowej, zorganizowanej przez szkołę Gimnazială „Lucian Blaga” Fărcașa, w Rumunii. Wyjazd ten odbył się w ramach międzynarodowego projektu Erasmus + KA 229 „Read, Imagine, Create”, mającego na celu promocję czytelnictwa i tworzenie animacji komputerowych. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w warsztatach literackich, tworzyli komiksy na podstawie przeczytanych książek oraz spotkali pisarza książek dla młodzieży, Alexa Molodovana, który opowiedział im o swojej twórczości i zachęcał do tworzenia własnych historii. Uczniowie zwiedzili także miasta Baia Mare, Cluj Napoca i kopalnię soli w Turda oraz miasto Eger i Lilafürde na Węgrzech.