Tu jesteś > PSP > Aktualności Pedagog

Aktualności Pedagog

Drodzy Ósmoklasiści !!!

Nadszedł czas egzaminów. Wierzymy, że jesteście świetnie przygotowani i poradzicie sobie z najtrudniejszymi zadaniami. Podczas egzaminu niech towarzyszy Wam jak najmniej stresu, umiejętność podejmowania trafnych decyzji oraz wiara we własne możliwości.

Trzymamy za Was kciuki! Powodzenia!

Szanowni Państwo Rodzice,
9 lutego obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu. W związku z tym intensyfikujemy nasze działania dotyczące bezpiecznego korzystania z zasobów i usług sieciowych. Zachęcamy wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli do aktywnego uczestnictwa we współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska online. W ramach działań wychowawczo-profilaktycznych dzisiaj w naszej szkole organizujemy Dzień Świadomego korzystania z Internetu. Uczniowie w ciągu całego tygodnia biorą udział w działaniach pod nazwą „Bezpieczny Internet” – uczestniczą w lekcjach poświęconych bezpieczeństwu w sieci, wykonują plakaty, piszą wiersze promujące zasady bezpiecznego zachowania w Internecie. Prace wkrótce zostaną opublikowane na stronie szkoły. W obchody dnia „Świadomego Korzystania z Internetu” chcemy zaangażować również Państwa Rodziców. Niech to będzie dzień, w którym poświęcą Państwo trochę czasu na rozmowy z dziećmi na temat tego, co robią w sieci, jak i w jakim celu wykorzystują jego zasoby. Aby poszerzyć Państwa wiedzę na temat zagrożeń jakie niesie za sobą Internet zachęcamy do zapoznania się ze stroną „Akademii Cyfrowego Rodzica”. Akademia umożliwia darmowy dostęp do cyklu webinarów i filmów poświęconych popularnym (i często niebezpiecznym) zjawiskom dotyczącym bezpieczeństwa w sieci, z którymi dzieci, młodzież oraz rodzice i opiekunowie mogą się zetknąć korzystając z internetu. Będzie to odpowiedź na sygnalizowane przez Państwa w ankiecie zapotrzebowanie na poszerzenie wiedzy w tym zakresie. Ponadto uzyskane informacje będą stanowiły świetny punkt wyjścia do rozmów z dziećmi.
Link do strony: https://www.gov.pl/web/niezagubdzieckawsieci/nie-zagub-dziecka-w-sieci–rodzicu-pomozemy


Edyta Buczaj, Iwona Kuśmierz

Nasza Szkoła wzięła  udział w Kampanii ,,Postaw na rodzinę’’ mającej na celu uświadomić dzieciom jak ważnymi osobami w ich życiu są rodzice. Rodzicom zaś przekazać, że czas wspólnie spędzony z dziećmi to inwestycja w ich rozwój i przyszłość. Konkurs „Mama i Tata – moi bohaterowie został rozstrzygnięty!

Zwycięzcy kategorii klasy 1-5

I miejsce Marcel kl. 3a

II miejsce Emilia kl. 1a

III miejsce Paweł kl. 2b

Zwycięzcy kategorii klasy 6-8

I miejsce Julia kl. 6b

II miejsce Szymon kl. 6d

III miejsce Jakub kl. 6b

I.Kuśmierz, E.Buczaj

Konkurs

,,Mama i tata moi bohaterowie”

Okres izolacji to bardzo dobra okazja, by uzdrowić osłabione relacje albo wzmocnić te, które są dobre. Z powodu zagrożenia koronawirusem rodziny spędzają ze sobą więcej czasu. Możemy ten okres wykorzystać bardzo owocnie – potrzebne są tylko narzędzia.

Nasza Szkoła bierze udział w Kampanii ,,Postaw na rodzinę’’ mającej na celu uświadomić dzieciom jak ważnymi osobami w ich życiu są rodzice i docenić ich zaangażowanie, wsparcie i pomoc. Rodzicom zaś przekazać, że czas wspólnie spędzony z dziećmi to inwestycja w rozwój i przyszłość swojego dziecka.

Szczegóły kampanii na stroniehttp://postawnarodzine.pl/

 

W ramach kampanii ogłaszamy konkurs w  dwóch grupach wiekowych:

 • dla uczniów klas 1-5  konkurs plastyczny pt.,,Mama i tata-moi bohaterowie”. Technika wykonania dowolna, format A4. Prosimy o zachowanie prac plastycznych, gdyż po powrocie do szkoły będzie zorganizowana wystawa.
 • dla uczniów klas 6-8 konkurs w ramach którego zachęcamy uczniów do napisania wiersza pt. ,,Mama i tata-moi bohaterowie”. Będzie on wyrazem tego, jak bardzo doceniają swoich rodziców/opiekunów. 
 • Zdjęcie pracy lub tekst wiersza wraz z imieniem nazwiskiem oraz klasą należy wysyłać mailem na adres konkurssp2krasnik@gmail.com do dnia 25.11.2020 (środa).

Dla zwycięzców przewidziane nagrody.

 

20 listopada

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

 

20 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Jest on obchodzony w rocznicę uchwalenia Deklaracji Praw Dziecka w 1959 roku,   a także Konwencji o Prawach Dziecka w 1989 roku. To dokumenty, których celem jest zapewnienie jak najlepszej ochrony i opieki wszystkim dzieciom.

WYBRANE PRAWA DZIECKA

 • Prawo do nauki i rozwijania swoich zainteresowań
 • Prawo do informacji
 • Prawo do prywatności
 • Prawo do wyrażania swoich poglądów opinii i emocji
 • Prawo do tożsamości
 • Prawo do życia w rodzinie
 • Prawo do równouprawnienia
 • Prawo do odpoczynku
 • Prawo do opieki lekarskiej

 

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”

Janusz Korczak