Tu jesteś > PSP > Aktualności szkoła podstawowa > Zakończenie akcji „Kolorowe kredki ” i „Najlepszy klej”

Zakończyliśmy organizowane przez szkolną bibliotekę dwie akcje ekologiczne: „Kolorowe kredki, czyli wielki recykling kredkowy” oraz „Najlepszy klej”.

„Kolorowe kredki, czyli wielki recykling kredkowy” to akcja polegająca na zbiórce kredek ołówkowych, które po odrestaurowaniu przez organizatora przekazane zostaną do szpitali, szkół przyszpitalnych i świetlic środowiskowych lub fundacji wspierających dzieci. Kredki w gorszym stanie przerabiane są przez inicjatorkę akcji na kredkową biżuterię , która zostanie przekazana na różne aukcje charytatywne.

Akcja ekologiczna firmy AMOS „Najlepszy klej” polega na zbiórce pustych tubek po kleju w sztyfcie AMOS. Za każde 120 tubek szkoła otrzyma 30 pełnych opakowań kleju gratis. My zebraliśmy 247 tubek.

Zebrane tubki i kredki wysłaliśmy do organizatorów akcji. Czekamy na certyfikaty udziału i obiecane pełne opakowania kleju, które otrzymają w nagrodę uczniowie klasy 1a, ponieważ to właśnie przede wszystkim oni wzięli  udział w obu akcjach.