Tu jesteś > PSP > Świetlica wydarzenia > DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Dzień Edukacji Narodowej, choć nazywany Dniem Nauczyciela, jest  – świętem wszystkich pracowników oświaty. Dzień Nauczyciela obchodzony jest co roku 14 października. Data ta jest nieprzypadkowa, upamiętnia bowiem rocznicę powołania Komisji Edukacji Narodowej przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowania jej przez Sejm Rozbiorowy właśnie 14 października 1773 roku. Stąd jest to Dzień Edukacji Narodowej. W tym jednym z najważniejszych dni w roku szkolnym dniu święta wszystkich nauczycieli, pracowników szkoły uczniowie składali najserdeczniejsze życzenia: dużo zdrowia, cierpliwości, wytrwałości, sukcesów zawodowych oraz zadowolenia z uczniów! Dziękowali za wszelkie rady, instrukcje, słowa krytyki, pochwały.Dzięki czemu mogą być dumni z własnych osiągnięć.