Tu jesteś > PSP > Aktualności > NARODOWE CZYTANIE

Dnia 6 września wszystkie klasy ósme naszej szkoły przyłączyły się do ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania. W tym roku mierzyliśmy się z  dramatem Gabrieli  Zapolskiej – „Moralnością pani Dulskiej”. Dzięki prezentacji uczennicy klasy 8a – Moniki Dudzińskiej, uczniowie poznali genezę dramatu i znaczenia słowa „dulszczyzna”. Uczniowie wysłuchali aktu I, sceny III, czyli rozmowy Hesi i Meli  – córek pani Dulskiej, w wersji oryginalnej oraz uwspółcześnionej. Ósmoklasiści obejrzeli również fragmenty inscenizacji sztuki Gabrieli Zapolskiej z Magdaleną Cielecką w roli głównej.

Szczególne podziękowania należą się lektorkom z klasy 8a: Julii Sobótek i Zuzi Sokal oraz z klasy 8b: Ani Gozdalskiej i Oli Wisowskiej 🙂