Tu jesteś > PSP > Aktualności > Everyone is someone – spotkanie na Litwie

W dniach 24-26 listopada odbyło się międzynarodowe spotkanie nauczycieli w Wilnie w ramach projektu Erasmus + Everyone is Someone (Każdy z nas ma swoją wartość ). W spotkaniu tym uczestniczyli nauczyciele z naszej szkoły wraz z przedstawicielami krajów partnerskich z Litwy, Estonii, Grecji, Włoch oraz z Turcji. W trakcie spotkania omawiane były ważne kwestie dotyczące nowego projektu. Projekt rozpoczął się w ubiegłym roku szkolnym, ale ze względu na sytuację związaną z pandemią na całym świecie działania w jego zakresie były częściowo wstrzymane i ograniczone. Projekt ma na celu zbudowanie silnego zespołu samorządu uczniowskiego zdolnego do inicjowania pozytywnych zmian w szkole. Podczas spotkania w Wilnie omówiono główne kierunki działań i zadań w ramach projektu, a także ustalono daty wymian uczniów w poszczególnych państwach oraz sposoby realizacji i dokumentacji celów i założeń projektu. Nauczyciele z poszczególnych państw  przedstawili najważniejsze informacje dotyczące walorów przyrodniczo-kulturalnych swojego państwa, miasta oraz opis i charakterystykę swojej szkoły. Był to owocny czas integracji zespołu projektowego gotowego do podjęcia nowych wspólnych wyzwań w celu realizacji zamierzonych zadań.