Tu jesteś > PSP > Aktualności szkoła podstawowa > Znaki ochrony przyrody

Na zajęciach  techniki w klasie 4a, 4b i 4c uczniowie pracowali nad zagadnieniem ,,Aktywne spędzanie czasu wolnego”. Wskazali, że jedną z atrakcyjnych form  wypoczynku są wędrówki leśne. Powstał pomysł na zaprojektowanie i wykonanie własnych znaków, które mogłyby się znaleźć na szlaku wędrówki leśnej.

Uczniowie dowiedzieli się, że znaki ochrony środowiska, czyli znaki ekologiczne są niezwykle ważne w prawidłowym funkcjonowaniu przyrody. Wyjścia do lasów i parków są chwilami wytchnienia i odpoczynku. Niestety często zapominamy o tym, że jeśli chcemy cieszyć się z uroków przyrody musimy przestrzegać pewnych zasad. Dlatego niezbędne jest  oznakowanie takich miejsc. Znaki ekologiczne przekazują najważniejsze informacje dotyczące lasu i parku oraz zakazy negatywnego zachowania. Znaki te powinny przyczynić się do zadbania o  ochronę zasobów leśnych.

Uczniowie z ochotą przystąpili do wykonania zadania. Powstały bardzo interesujące propozycje znaków. Najciekawsze znaki znalazły się na wystawie w gablocie na korytarzu szkolnym. Uczniowie projektowali i wykonali znaki pod opieką pani Ewy Matuszkiewicz

cof