Tu jesteś > PSP > Alert Ekologiczny > Konkurs badawczy Fundacji Banku Ochrony Środowiska

W tym roku przystąpiliśmy do 8. edycji Konkursu Badawczego „Postaw na Słońce” . Jest to ogólnopolski projekt edukacyjny organizowany przez Fundację Banku Ochrony Środowiska.

Celem projektu jest rozpowszechnienie wiedzy o mikroinstalacjach OZE (Odnawialne Źródła Energii), czyli urządzeniach, pozwalających wytwarzać energię elektryczną we własnym zakresie na swój własny użytek. Szczególny nacisk położony jest na fotowoltaikę, czyli technologie przetwarzania energii słonecznej na elektryczną.

Projekt jest realizowany w II etapach.

W pierwszym etapie „Energia Słońca” naszym zadaniem było zdobycie rzetelnej i obszernej wiedzy na temat energetyki, Odnawialnych Źródeł Energii i fotowoltaiki.

W drugim etapie „ Zarabiaj na Słońcu” naszym zadaniem jest wypromowanie mikroinstalacji OZE wśród jak najszerszej grupy osób. Mamy przeprowadzić audyt energetyczny trzech domów jednorodzinnych i budynku szkoły, a następnie akcję promocyjną w swojej szkole, miejscowości i w sieci.

W skład zespołu konkursowego „Energia słoneczna” wchodzą uczniowie: Maria R., Maja S. ,Eryk M, Anita Cz. Julia S., Emilia P., Nikola J., Monika D., Gabriela S., Cezary O..