Tu jesteś > PSP > Aktualności > Dzień Zdrowej Żywności w edukacji wczesnoszkolnej

Co roku w czerwcu w naszej szkole odbywa impreza poświęcona zdrowemu odżywianiu. W tym roku organizatorzy przygotowali przedstawienie, które oprócz uczniów z klas 1-3 obejrzały także przedszkolaki. Aktorzy – uczniowie klasy 2a – przybliżyli swoim kolegom i koleżankom zasady, dzięki którym `możliwe jest utrzymanie naszego organizmu w zdrowiu. Dzieci, poprzez dziennik elektroniczny rodziców, otrzymali link do quizu, a każdy, kto go rozwiązał otrzymał ocenę 6 z edukacji przyrodniczej. Dzień Zdrowej Żywności związany jest także z programami w jakich bierzemy udział: „Szklanka mleka” oraz „Owoce i warzywa w szkole”. Dodatkowo klasy 1 w tym roku szkolnym wzięły udział w ogólnopolskim projekcie „Zdrowo jem, więcej wiem”.

Imprezę przygotowały: p. Anna Serafin, p. Anna Bartnik i p. Martyna Kędzierska.