Tu jesteś > PSP > Aktualności > XVII Turniej koszykówki na wesoło

XVII Turniej Koszykówka na Wesoło pod Patronatem

Marszałka Województwa Lubelskiego i Burmistrza Miasta Kraśnik

22 listopada  2022 r w hali sportowej ZPO nr 2 w Kraśniku  Uczniowski Klub Sportowy Biało – Czarni Kraśnik oraz Zespół Placówek Oświatowych nr 2 był organizatorem

Oficjalnie Turniej otworzyli pani Monika Hatłas dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych nr 2 w Kraśniku pan Krzysztof Babisz Kierownik Wydziału Edukacji, Kultury,Sportu i Spraw Społecznych i Radny Sejmiku Województwa Lubelskiego oraz w imieniu Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego pan Marcin Pietrzyk Zastępca Dyrektora Departamentu Promocji Sportu i Turystyki życząc wszystkim uczestnikom sportowej rywalizacji fair play, a przede wszystkim fajnej zabawy.

W Turnieju wzięły udział zespoły chłopców urodzonych w roku 2011 i młodsi reprezentujący uczniów ze Szkół Podstawowych z terenu Kraśnika, Polichny i Lublina.

Zespoły uczestniczące w XVII Turniej Koszykówka na Wesoło pod Patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego i Burmistrza Miasta Kraśnik

Zespoły rywalizowały ze sobą w dwóch grupach 4 x 5 minut a potem w zależności od zajętego miejsca w grupach rozegrane były mecze o miejsca.

Szczegółowy terminarz gier i uzyskane wyniki :

DRUŻYNY BIORĄCE UDZIAŁ W ZAWODACH

II A- SP 6 KRAŚNIK          II B – SP 6 KRAŚNIK    30 : 12

V – MIEJSCE

III A SP 5 Lublin –  III B SP Polichna             22 : 4

Pierwsze miejsce zajęła SP – 1  opiekunem zwycięskiego zespołu  był Piotr Machaj. Drugie miejsce zajęła SP – 6 – prowadzona przez opiekun Michała Wojcieszkiewicza
Trzecie
miejsce w Turnieju zajęła SP – 2  –opiekun  Paweł Biskup, czwarte miejsce SP – 3 – opiekun Wojciech Kowalski , piąte miejsce zajęła SP – 5 Lublin – opiekun Mirosław Samoń i szóste miejsce zajęła szkoła SP Polichna – opiekun Piotr Lewandowski.

Po całodniowych koszykarskich zmaganiach wyłoniono MVP zawodników
 w poszczególnych szkołach- drużynach.

MVP w  poszczególnych szkolach:

SP  1 – Piotr Łapa

SP  2  – Jakub Krochmalski

SP  3 – Piotr Kośniewski

SP   6 – Franciszek Łomnicki

SP  5 Lublin  – Michał Wasowski

SP Polichna  – Wiktor Nawrocki

Wszystkie drużyny otrzymały nagrody rzeczowe w postaci słodyczy, pamiątkowe koszulki a najlepsi puchary, statuetki i medale które wręczył prezes UKS Biało – Czarni Kraśnik pan Paweł Biskup  pani dyrektor ZPO nr 2 w Kraśniku Monika Hatłas oraz pan Krzysztof Babisz Kierownik Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Spraw Społecznych – Radny Sejmiku Województwa Lubelskiego.

Mecze sędziowali na boisku: Jakub Biskup, Marcel Kozłowski i Jan Stasiuk. Na stoliku sędziowskim byli: Filip Młynarski, Orzeł Marcel, Bartnik Wiktor i Pietroń Wojciech. Nagłośnienie obsługiwał Młynarski Kacper zaś zdjęcia robił Artur Wtykło a kamerę obsługiwał Szwedo Wojciech. Konferansjerem Turnieju był kierownik UKS Biało-Czarni Kraśnik Piotr Kozłowski.

Po zakończonym Turnieju wszyscy uczestnicy Turnieju spotkali się na wspólnym zdjęciu, które zakończyło koszykarskie zmagania.

Prezes Klubu UKS Biało – Czarni Kraśnik pan Paweł Biskup w imieniu swoim
 i Zarządu Klubu dziękuje za pomoc w organizacji Dyrektorowi ZPO nr 2 w Kraśniku Monice Hatłas, Burmistrzowi Miasta Kraśnik Wojciechowi Wilkowi i Panu Jarosławowi Stawiarskiemu Marszałkowi Województwa Lubelskiego za wsparcie Turnieju.  LZKosz za ufundowanie piłek do koszykówki, oraz podziękowanie za ufundowanie słodyczy CDS Projekt, Biuro Podatkowemu Mariusz Goliński, Expres Blachodachówka, Zielony Dworek Dziękuje również sponsorom Klubu Urząd Miasta Kraśnik, MOPS Kraśnik, PZKosz, LZKosz, Urząd Marszałkowski Województwa  Lubelskiego, Ministerstwo Sportu i Turystyki , PGE Dystrybucja S.A., Moto-Gama, Sunflower Energy, Active Agro, Cekobud, Annex, Doradca Podatkowy Mariusz Goliński, Express, ArTrans, KPWiK, Restauracja Zielony Dworek, Zakład Produkcji Wędlin Tradycyjnych- Leszek Skorupa, Moja Pierożarnia. Patronat medialny nad impreząobjął  kraśnik 24.pl

Należy nadmienić, że Turniej był współfinansowany ze środków miejskiego programu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych, oraz przeciwdziałania narkomanii miasta Kraśnik MOPS.