Tu jesteś > PSP > Aktualności > I Niepodległościowa Gra Miejska

W tym roku, aby jeszcze bardziej uczcić pamięć o wydarzeniach z XX wieku członkowie Młodzieżowej Rady Miasta zorganizowali I Niepodległościową Grę Miejską dla szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 8b: Aleksandra Grządka. Oliwiw Rajzyngier, Julia Kapica, Patryk Rycerz. Zadaniem uczestników było rozwiązanie 7 zagadek zlokalizowanych w różnych punktach w starej dzielnicy miasta związanych z historią Polski oraz Świętem Niepodległości. Uczestnicy mieli za zadanie między innymi: rozwiązać krzyżówkę niepodległościową,zaśpiewać hymn RP, przeprowadzic ankietę wsród przechodniów czy uhonorowaé pamięć lokalnych bohaterów. Mimo niesprzyjających warunków pogodowych wszyscy uczestniczy z chęcią i determinacją wykonywali zadania, wykazując sie przy tym ogromną historyczną wiedzą, zdolnościami współpracy w grupie.