Tu jesteś > PSP > Aktualności > XVI Wojewódzki Turniej Wiedzy o Świętym Janie Pawle II „Niech zstąpi Duch Twój”

Konkurs odbył się 18 maja 2023r po raz szesnasty. Honorowy patronat objęli: Arcybiskup Stanisław Budzik, Dyrektor Lubelskiego oddziału IPN Pan Robert Derewenda, Lubelski Kurator Oświaty Pani Teresa Misiuk oraz Burmistrz Miasta Kraśnik Pan Wojciech Wilk. Celem turnieju było uczczenie pamięci o Świętym Janie Pawle II, krzewienie nauczania Świętego Jana Pawła II i wskazanie na właściwe wzorce i postawy etyczne. Konkurs ma formę turnieju (czteroosobowe drużyny – reprezentują jedną szkołę) i jest adresowany dla uczniów Szkół Podstawowych i Ponadpodstawowych. W tym roku gościliśmy 12 drużyn: SP nr 1 Kraśnik, SP nr 3 Kraśnik, SP Rudnik Szlachecki, SP Wilkołaz, SP Boiska, SP Annopol, SP Rejowiec, LO Nałęczów, „Górka” Kraśnik, Technikum Kraśnik nr 3, LO Kraśnik nr 3.

Nagrody zostały ufundowane przez Pana Burmistrza Miasta Kraśnik i IPN oddział Lublin. Wszyscy uczestnicy dostali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe.

W kategorii Szkół Podstawowych I miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa w Annopolu, II miejsce Szkoła Podstawowa nr 1 w Kraśniku, a III miejsce ZPO nr 2 Kraśnik. W kategorii szkół Ponadpodstawowych wygrało LO Kraśnik „Górka”, drugie miejsce LO Kraśnik nr 3, zaś trzecie miejsce LO z Nałęczowa.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy szerokiej wiedzy i zdobytych miejsc.

Podczas posumowania części konkursowej i wręczaniu nagród naszą uroczystość swoją obecnością zaszczycili: Ksiądz Biskup Adam Bab, Ksiądz Wicedziekan Jerzy Zamorski, Wicedyrektor IPN oddział w Lublinie Pan Robert Kuźma, Sekretarz Miasta Kraśnik Pani Grażyna Lejwoda – Ćwik, Pan Dyrektor CKiP w Kraśniku Pan Grzegorz Marcinkowski oraz Pani Dyrektor Monika Hatłas i Pani Wicedyrektor Małgorzata Biskup. Część artystyczną przygotowała Pani Anna Bartnik i Marzena Piłat z dziećmi z naszej szkoły, dziewczęta zatańczyły pod kierunkiem pani Joanny Żurek, dekoracje wykonała Pani Krzysztofa Stec, pytania do konkursu ułożyła Pani Marzena Pomykalska, a za zorganizowanie i przeprowadzenie konkursu byli odpowiedzialni: Ksiądz Mateusz Stawecki i Mariola Gałkowska.