Tu jesteś > PSP > Aktualności > Klasy 1c i 2b w ZOOM NATURY

W dniu 26.04.2022r. klasy 1c i 2b wybrały się na wycieczkę do Janowa Lubelskiego. Odwiedziliśmy „Zoom Natury”, a w nim skorzystaliśmy przede wszystkim z ciekawej oferty edukacyjnej. Laboratoria wiedzy to zdecydowanie największy atut tego miejsca, jest ich cztery, znajdują się w nich multimedialne i interaktywne gry i zabawy.

Najpierw trafiliśmy do Laboratorium Zoom Natury, obejrzeliśmy akwaria, terraria i insektoria, a w nich kilkadziesiąt gatunków zwierząt z całego świata. Ponadto poznaliśmy historię geologiczną ziemi janowskiej i przestrzenne fotografie gatunków roślin i zwierząt.

Drugie to Laboratorium Runo Leśne, tu poznaliśmy proces fotosyntezy, zapachy roślin i odgłosy zwierząt. Nauczyliśmy się rozróżniać grzyby jadalne od trujących. Hitem jest interaktywny dzięcioł odpowiadający na stukanie.

W Laboratorium Awifauna i Troposfera poznaliśmy gatunki ptaków występujących w Lasach Janowskich, słuchaliśmy ich śpiewu. Polataliśmy interaktywnym sokołem. Obserwowaliśmy też przez teleskop planety naszego Układu Słonecznego.

W Laboratorium Energia i Recykling znaleźliśmy wszystko to, co jest związane z ekologią i energią. Obejrzeliśmy świat pod mikroskopem, a za pomocą kamery termowizyjnej zrobiliśmy sobie unikalny portret. Ponadto robiliśmy różne eksperymenty. Obejrzeliśmy również film pt. „Zwierzogród” w techlonogii 3D.

To był wspaniale spędzony czas, łączący aktywne poznawanie świata z zabawą. Mieliśmy okazję utrwalić wiedzę zdobytą podczas zajęć. To idealne miejsce dla dzieci ciekawych świata. Tam nie ma miejsca na nudę!